Rīgas domes (RD) Pilsētas attīstības departaments izsludinājis konkursu meta izstrādei Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvei.

Pārbūvei paredzētā teritorija – Mūkusalas ielas krasta promenāde, ietver posmu no Akmens tilta līdz Salu tiltam, apmēram divu kilometru garumā un 18 hektāru platībā. Promenāde patlaban atrodas degradētā stāvoklī, tāpēc konkursa gaitā tiks izvērtēta tās tālākā attīstība, tam sekojošā promenādes pārbūve un būvprojekta izstrāde.

Konkursā iesniedzamajos priekšlikumos jāparedz brīva piekļuve ūdenim, kā arī jāveic krastmalas labiekārtošana, lai veidotu dažādu un interesantu publisko ārtelpu ar skatu punktiem un laukumiem dažādos līmeņos (attiecībā pret ūdens virsmu). Tāpat svarīgi paredzēt arī infrastruktūru krasta sasniegšanai no ūdensobjekta – nelielu piestātņu vai pontonu izveidi dažāda tipa motorizētiem un nemotorizētiem peldlīdzekļiem un jāveicina ūdens teritoriju izmantošanas dažādošana gan vasaras, gan ziemas sezonās.

RD norādīja, ka priekšlikumos jāparedz pārkārtot arī pašlaik esošās kuģīšu piestātņu vietas, lai nodrošinātu vairāklīmeņu piekļuvi Daugavai, kā arī atbilstoši teritorijas plānojumam jāveicina dažādu pagaidu būvju – restorānu un kafejnīcu uz peldošām platformām – ar estētiski augstvērtīgiem risinājumiem rašanās.

Iesniegto metu vērtēšanas žūrijas komisijā būs pārstāvji no RD Pilsētas attīstības departamenta, Rīgas pilsētas būvvaldes, RD Satiksmes departamenta, Rīgas pilsētas arhitekta biroja, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Pārdaugavas izpilddirekcijas, Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības un Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

Pretendenti konkursā var pieteikties līdz 7.septembrim.

Mūkusalas iela pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos minēta 1861.gadā ar savu tagadējo nosaukumu. 1950.gadā tā tika pārsaukta par Radiotehnikas ielu, 1954.gadā tai pievienota 1861.gadā izveidotā Oskara iela, bet 1990.gadā tā atguva savu vēsturisko nosaukumu – Mūkusalas iela. Ielu 3,4 kilometru garumā galvenokārt veido rūpnieciska rakstura apbūve.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube