Latvijas Banka otrdien laidīs apgrozībā 2 eiro piemiņas monētu ar govs attēlu.

Jaunās 2 eiro piemiņas monētas “Latvijas brūnā” tirāža ir viens miljons eksemplāru. “Latvijas Bankas pieredze liecina, ka šāda tirāža ir pietiekama, lai monētas apmaiņai pietiktu visiem interesentiem vismaz vairākas nedēļas, piemēram, Latvijas Bankas kasēs apmaiņai joprojām pieejamas 2 eiro piemiņas monētas ar stārķa attēlu,” norādīja Silakalns.

Viņš arī informēja, ka vienlaikus 10 tūkstošus monētu būs iespējams iegādāties “Brilliant Uncirculated” kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā (cena Latvijas Bankas kasēs – 7,30 eiro), kā arī būs pieejami 5000 īpaši eiro apgrozības monētu komplekti ar astoņām Latvijas eiro apgrozības monētām un piemiņas monētu ar govs atveidu “Brilliant Uncirculated” kvalitātē (cena Latvijas Bankas kasēs – 25 eiro).

Jaunajās 2 eiro piemiņas monētā pārdzimis mākslinieku Gunāra Lūša un Jāņa Strupuļa veidotais govs tēls, kas kā zemes un lauku simbols ilgus gadus rotāja 2 latu apgrozības monētas. Jaunās 2 eiro monētas kaltas Lietuvas kaltuvē “Lietuvos monetų kalykla”. Jaunās 2 eiro piemiņas monētas ar govs attēlu ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā un citās eiro zonas dalībvalstīs.

Šogad plānots laist apgrozībā arī 2 eiro piemiņas monētu “Vidzeme”, kas ievadīs valsts simtgadei veltīto piemiņas monētu sēriju.

Latvijā pirmā īpašā dizaina divu eiro piemiņas monēta, kuru Latvijas Banka laida apgrozībā 2014.gadā, veltīta Rīgai – uz monētas attēlota Vecrīgas panorāma. 2015.gada februārī Latvijas Banka laida apgrozībā otro divu eiro piemiņas monētu, kas veltīta Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē, bet gada nogalē Latvijas Banka izlaida eiro zonas valstu kopīgo divu eiro piemiņas monētu “ES karogam 30” un arī piemiņas monētu ar stārķa attēlu.

Katru gadu ikviena eiro zonas valsts var izlaist divas divu eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eiro zonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu kādas kopējas ES valstu tēmas ietvaros. Piemiņas monētām ir tādas pašas iezīmes kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku uz tām attēlots piemiņas motīvs.

 

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube