Lielāko 100 nodokļu parādnieku parāds valsts budžetam 1.jūlijā bija 302,956 miljoni eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskajā datubāzē pieejamā informācija.

Starp desmit lielākajiem parādniekiem valsts budžetam ir divas privātpersonas un astoņi uzņēmumi.

Lielāko 100 nodokļu parādnieku saraksta pirmajā vietā kopš maija sākuma ir elektronikas preču vairumtirgotājs SIA “Tendem Neman” ar 42,636 miljonu eiro parādu.

“Tendem Neman” saimnieciskā darbība tika apturēta šī gada 18.februārī. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Nikolajs Siņagins. 2014.gadā “Tendem Neman” strādāja ar 38,86 miljonu eiro apgrozījumu un guva 222 164 eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija.

Saraksta 2.vietā ir SIA “M4U”, kuras parāds 1.jūlijā ir 33,162 miljoni eiro. Saskaņā ar “Firmas.lv” un aģentūras LETA veidoto “Latvijas biznesa gada pārskatu 2015” 2014.gadā “M4U” bija otrs lielākais elektrotehnikas un elektronikas nozares uzņēmums ar 33,02 miljonu eiro apgrozījumu. Uzņēmumam pagājušā gada oktobrī ir apturēta saimnieciskā darbība. “M4U” vienīgais īpašnieks ir Krievijas pilsonis Artjoms Voropajevs.

Trešais lielākais parādnieks ar 19,16 miljonu eiro parādu ir Jevgēņijs Jakovļevs. Ceturtajā vietā ir SIA “AVT Nafta” ar 9,464 miljonu eiro parādu.

Piektajā vietā ar 8,973 miljonu eiro parādsaistībām jūlija sākumā VID ierindojis Vadimu Mitrofanovu, kuram ar 8,324 miljonu eiro saistībām seko AS “Krāsainie lējumi”. Septītajā vietā ar 8,265 miljonu eiro parādu ir SIA “Eco Tyre Baltics”.

Astotajā vietā valsts lielāko nodokļu nemaksātāju sarakstā VID ar 7,91 miljona eiro parādiem ierindojis SIA “Ormus”. Devītajā vietā ir SIA “Baltic Lumber Products”, kuras parāds ir 5,924 miljoni eiro, bet desmitajā vietā bija SIA “Future Vision”, kuras parādsaistības bijušas 5,548 miljoni eiro.

Jūlija sākumā 35 lielāko parādnieku – uzņēmumu un privātpersonu – saistības pret valsti pārsniedza divu miljonu eiro robežu, bet 84 no 100 lielākajiem parādniekiem parāds pārsniedz vienu miljonu eiro.

Nodokļu parādnieku sarakstā VID ierindojis arī tādus pazīstamus uzņēmumus kā AS “Dzintars”, SIA “Pilsētmāju institūts Urban Art”. Nodokļu parādnieku sarakstā ir virkne fizisku personu, tostarp zināmu uzņēmēju un zemes īpašnieku.

 

 

Info: LETA

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube