Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sagaida, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) būs spēcīga organizācija, kas spēj atklāt un apkarot noziegumus, tomēr viņš vēlētos, lai KNAB darbībā “nebūtu nekādu šovu”, kad krimināllietas skaļi parādās un tad pēkšņi pazūdot.

Politiķis šorīt LNT skaidroja, ka par visu KNAB nevar teikt, ka tas piedalās politiskās spēlēs, taču viņš esot ievērojis gadījumus, kad “cilvēki maskās ielaužas birojos”, paņem visu ko, visa Latvija seko līdzi šīm darbībām, bet beigās rezultātā nav.

Tāpat premjers uzsvēra, ka iestādei ir jābūt tādai, kurai iedzīvotāji ir gatavi uzticēties un ziņot par likumpārkāpumiem. Kučinskis mudināja cilvēkus un uzņēmumus ziņot par pašu piedzīvotajiem likumpārkāpumiem, jo pretējā gadījumā uzlabojumu nebūs.

Kučinska vērtējumā, cīņa pret korupciju un līdzekļu aizplūšanu ārpus budžeta esot tikai pašā sākumā, bet viņam šķiet, ka pašlaik nodokļu izkrāpēji esot pierimuši, jo par jaunām shēmām pēdējos mēnešos neesot dzirdēts. Ministru prezidents piebilda, ka vienlaikus vēl esot jāskatās, kā beigsies jaunais Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja izvēles konkurss, vai tajā atkal parādīsies aizdomu ēnas par kandidātiem, vai arī politiskie spēki spēs objektīvi vērtēt un izraudzīties profesionālu vadītāju.

Runājot par jaunāko KNAB izmeklēšanu, kurā aizdomu ēna par nelikumīgu līdzekļu saņemšanu krīt arī uz ZZS, Kučinskis paziņoja, ka viņa pārstāvētā partija būs likumpaklausīga un, ja tiešām būs pārkāpumi, nelikumīgos ziedojumus atskaitīs atpakaļ budžetā, tomēr pagaidām tikšot gaidītas izmeklēšanas beigas.

Taujāts, vai ZZS pārstāvim, Jūrmalas mēram Gatim Truksnim, kurš šajā lietā tika aizturēts, būtu vismaz uz laiku jāatkāpjas no amata, kā to mēdz darīt Rietumeiropas valstīs, Kučinskis paziņoja, ka šajā jomā “standarti mums nav tik augsti kā Vācijā un Zviedrijā”, kur arī aizdomu gadījumā amatpersonas mēdz atkāpties. Konkrētajā gadījumā tas esot jautājums pašam Truksnim, vai viņam ir kāda vainas apziņa. Kučinskis saprotot arī nevēlēšanos atkāpties, jo pārmetumi var būt nepamatoti, bet no opozīcijas pozīcijām tomēr ir daudz mazākas iespējas ietekmēt lēmumus.

 


Info: BNS

Foto: BNS

Saistītās tēmas: KNABKučinskisZZS

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube