Spēles pirmā ceturtdaļa bija ļoti saspringta. Mačs ritēja punkts punktā, tomēr slovēņi spēja iegūt piecu punktu pārsvaru 20:15. Mūsējo rindās neprecīzus tālmetienus izpildīja Dāvis Bertāns un Jānis Timma, kamēr pretinieki bija precīzi astoņos no 10 tālmetieniem. Tas atspoguļojās arī rezultāta starpībā – 15:25. Pirmā ceturtdaļā turpināja ritēt Slovēnijas zīmē un rezultāts pēc 10 minūtēm vēstīja 23:34.

Otrajā mača nogrieznī mūsējie manāmi aktivizējās. Latvijas rindās divas reizes pēc kārtas divus punktus ar sodu guva komandas līderis Kristaps Porziņģis, turklāt nedaudz vēlāk uzbrukumu ar četriem punktiem noslēdza cits mūsējo NBA pārstāvis Dāvis Bertāns. Sanantonio ”Spurs” basketbolists izpildīja tālmetienu, kas bija precīzs, turklāt pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Pirmais puslaiks galu galā noslēdzās ar Latvijas pārsvaru 55:51.

Trešajā ceturtdaļā Latvija atkal pārsvaru izsēja. Mūsējie četras minūtes nespēja gūt punktus, kamēr slovēņi salādēja dažādus metienus un panāca 62:55. Latvijai pakaļdzīšanās bija jāsāk no sākuma. Latvijai trešā ceturtdaļa izvērtās katastrofāla – gūti tikai 11 punkti, kamēr slovēņi spēlēja savu spēli, sameta 25 punktus un pēc 30 minūtēm ieguva pārsvaru 76:66.

Pēdējā spēles nogrieznī Latvija zvērīgi cīnījās, ceturtdaļu uzvarēja, tomēr sāpīgi piekāpās slovēņiem 97:103. Mača izskaņā sekoja piezīmju lietus abu komandu sastāvos, turklāt izcēlās arī asumi. Latvijas rindās rezultatīvākais ar 34 punktiem bija Kristaps Porziņģis, bet slovēņiem visvairāk punktus sameta Luka Dončičs, kurš spēles izskaņā realizēja vairākus tālmetienus un kaldināja Slovēnijas uzvaru.

Slovēnija – Latvija 103:97 (34:23, 17:32, 25:11, 27:31)

Slovēnija: Dončičs 27, Dragičs 26, Prepeličs 17, Rendolfs 16, Vidmars 9, Muričs 4, Čančars 3, Blazičs 1

Latvija: Porziņģis 34, Dāvis Bertāns 23, Dairis Bertāns 12, Šmits 10, Timma 9, Strēlnieks 4, Blūms 3, Peiners 2

Saistītās tēmas: BasketbolsEČ2017Latvija