No 16. marta trīs nedēļu garumā mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba ielā 26/28) būs apskatāma mākslas klasiķes Intas Celmiņas darbu izstāde, kurā tiks eksponētas pēdējos gados tapušas gleznas.

Pati māksliniece par savu mākslu saka: “Visu mūžu strādājot glezniecības laukā, esmu nākusi pie atziņas, ka gleznieciskā forma nav izsakāma vārdos. Nosaukumi vai literāri skaidrojumi neatklāj ideju, jo tā slēpjas emocijās, strāvās un zibšņos un varbūt nav tik viegli atrodama. Mani vienmēr ir interesējusi kustība, ritmi, gaisa un domas vibrācijas, skaņas telpā, kuras klājas cita pāri citai, ūdens dziļums un tā virsmas spīdums. Mani saista vārdi par dvēseles kustībām, kas atspoguļojas acīs un ķermeņa stāvokļos. Atspīdumi stiklā un atmiņās. Sapņu un īstenības mijiedarbība. Tās visas ir parādības, kas varētu izteikt manas noskaņas un attiecības ar pasauli, kuras man gribas gleznot.”

Mākslas galerijā “Jēkabs” Intas Celmiņas darbu izstādi būs iespējams aplūkot darba dienās no 11.00 līdz 18.00 un sestdienās no 11.00 līdz 15.00.

Vairāk informācijas: www.paintings.lv

Inta Celmiņa “Ragana”, 2017.

 

Inta Celmiņa “Princese”, 2018.

 

Inta Celmiņa “Pilsēta”, 2018.

Saistītās tēmas: galerija JēkabsgleznasInta CelmiņaIzstādeKlasika

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube