Otto Ozols, rakstnieks, publicists

2000. un 2005. gadā Saeima apstiprināja ģenerālprokurora amatā Jāni Maizīti. Viņa darbības desmit gadi sakrita ar laiku, kad vērienīgi turpinājās Latvijas izlaupīšana. Ja tic Dombura filmai “4. Maija Republika,” tad tika nozagts miljards, citi min vairāk. Maizītis kā ģenerālprokurors izrādījās bezspēcīgs un nevarīgs, lai to novērstu un vainīgos sauktu pie atbildības. Cena Latvijai bija briesmīga. Viņa profesionālā impotence bija acīmredzama, bet noteiktām aprindām pat ļoti izdevīga. (Lūdzu nepiesaukt dekoratīvo opozīciju Lembergam. Pret viņu vērsās vairāk toreizējais KNAB un Maizītis bija spiests piebalsot. Un sabotēja visu tā, ka Lembergs drīz tika izlaists un joprojām dara, ko darījis. Politisko varu vēl vairāk palielinājis.)

2013. gadā Saeima amatā pārvēlēja vēl kādu sistēmas “ilgdzīvotāju” – Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču. Bija labi zināma viņa atbildība un ietekme Latvijas finanšu sistēmā, tai skaitā banku uzraudzībā. Tomēr Saeimas deputāti kolektīvi nolēma pievērt acis uz faktu, ka Rimšēvičs bija finanšu sistēmas ļoti ietekmīga amatpersona tieši laikā, kad piedzīvojām dziļākās banku krīzes Latvijas vēsturē – Banka Baltija, Parex, Latvijas Krājbanka un tagad arī ABlv.

Tie bija Rimšēviča ieteiktie cilvēki, kuri kontrolēja galveno banku uzraugu FKTK, un ārvalstu novērotāji vienmēr bija spiesti brīnīties, ko tad Rimšēvičs tur atkal ielicis un kādēļ kārtējā banka nogrimst? Kā tagad uzzinām – OECD vienu Rimšēviča aizbilstamo burtiski piespieda atcelt no amata kā galīgi nederīgu, lai neteiktu – kaitīgu. NA, Vienotība un citi acīmredzamo kārtējo reizi nolēma ignorēt. Latvijas vēlētājiem šis Saeimas lēmums – pārvēlēt Rimšēviču – izmaksājis nenormāli dārgi un sāpīgi. Kuras no varas partijām un deputātiem šobrīd uzņemas atbildību par lēmumu toreiz pievērt acis? Atgādinu – valstij šīs krīzes ir maksājušas desmitus, simtus miljonus.

Šodien [8.03.2018.-Red.] Saeima pārvēlēja vēlreiz SAB vadītāju Jāni Maizīti. Cilvēku, kurš faktiski ir galvenais atbildīgais par Latvijas un NATO noslēpumu sargāšanu mūsu valstī. Līdzīgi kā iepriekš – amatā viņš tika iebīdīts necaurspīdīgi, bez alternatīvām un nopietnas kritikas. Atkal – ignorējot daudzus smagus neatbildētus jautājumus, neizdarības. Atgādinu – mūsu valsts drošību Saeima šodien uzticēja cilvēkam, kurš jau gadiem ilgi ir demonstrējis kliedzošu nevarību. Tā ir atbildīga rīcība no Vienotības, NA un citu partiju puses? Kādu cenu mēs par to atkal maksāsim? Nekad agrāk Latvijā nav bijusi tik spēcīgi jūtama Kremļa elpa, un vai kāds ir atbildīgs par to, ka nekas nav pienācīgi izdarīts, lai to mazinātu vai novērstu?

Domāju, ka mēs šodien esam piedzīvojuši kārtējo, kārtējo gļēvulības, nodevības un bezatbildības farsu. Visnekrietnākajā un ciniskākajā veidā.

Kurš to visu režisē, koordinē un lobē? Domāju, ka, noskaidrojot un atrodot patiesos Maizīša lobētājus un ievēlēšanas režisētājus, mēs nonāktu pie nopietnām atbildēm. Smagām, bet nepieciešamām.

P.S. Man, protams, nebija ilūziju, ka atkal nenotiks tieši tā. Tomēr esmu izmisis par to, ka atkal un atkal, bez jelkādas nopietnas kritikas, alternatīvām un apspriešanas, amatā tiek iebīdīts kārtējais apšaubāmais, neizdarīgais un bezzobainais nekānedarītājs. Un rēķinu, dārgais lasītāj, apmaksāsi Tu un Tavējie. Nevis tie, kuri sargā savu silto pakaļu Saeimas robā par +/- 3000 eiro mēnesī. Cena šoreiz gan būs briesmīga – Latvijas valsts drošība tieši Saeimas priekšvēlēšanu laikā.

Saistītās tēmas: Jānis MaizītisOtto OzolsRimšēvičsSaeima

Komentāri 1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube