Lieldienās Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs iespēja apmeklēt garīgās mūzikas koncertus, sarīkojumus un bezmaksas kino seansus ģimenēm ar bērniem, kā arī Lieldienu tradicionālos pasākumus ar šūpošanos un šiem svētkiem raksturīgiem rituāliem pilsētvidē, aģentūrai LETA pavēstīja Rīgas domes pārstāve Indra Vilde.

Svētku programma sāksies 30. martā ar Lieldienu ieskaņas pasākumiem un risināsies līdz 2. aprīlim.

Lieldienu pasākumi garīgā noskaņā sāksies Lielajā piektdienā ar koncertu “Mirklis pirms…”, kas skanēs Kultūras centrā “Mazā ģilde”. Koncerts “Lūgšana Lielajā Piektdienā. Bahs un Zemītis” būs dzirdams Rīgas Sv. Pētera baznīcā un tajā skanēs baroka laika mūzika solistes Evitas Zālītes, ģitārista Kaspara Zemīša un senās mūzikas izpildītāju sniegumā.

Tāpat Lielajā piektdienā Rīgas Jaunajā Sv. Gertrūdes baznīcā būs dzirdams Johana Sebastiana Baha skaņdarbs “Jāņa pasija”, ko izpildīs solisti kopā ar Rīgas kamerkori “Ave Sol” un Vidzemes kamerorķestri. Savukārt Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Orķestris “Rīga” kopā ar koriem un solistiem atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta “Rekviēmu”.

Klusajā sestdienā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā notiks koncerts “Mūžīgo pakalnu ilgošanās”, bet Lieldienās klausītāji tiek gaidīti Mazajā ģildē, kur skanēs Georga Frīdriha Hendeļa oratorija “Mesija”.

Iesaistīties Lieldienu tradicionālajos rituālos, šūpoties, krāsot un ripināt olas, dziedāt, līdzdarboties dažādās aktivitātēs un vērot priekšnesumus varēs Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Kalnciema kvartālā un Kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”. Svētku pasākums “Lieldieniņa braukšus brauca” notiks arī Kultūras centrā “Imanta”, kur būs gan koncerts, gan radošās darbnīcas bērniem.

Savukārt VEF Kultūras pilī apmeklētāji gaidīti koncertā “Mēs bijām spēlmanīši”, kurā muzicēs postfolkloras grupa “Iļģi” un varēs iepazīt Lieldienu tradīcijas, iet rotaļās un dziedāt šiem svētkiem raksturīgās dziesmas. Ģimenes ar bērniem gaidītas arī kinoteātrī “Splendid Palace”, kur notiks pasākums “Latvijas ainavas krāsās un skaņās”. Tajā koncertēs Orķestris “Rīga”, solists Daumants Kalniņš, bet zīmēšanas meistardarbnīcu vadīs mākslinieks Jānis Anmanis.

Svētku laikā bērni tiek aicināti arī uz bezmaksas kinoseansiem kinoteātrī “K. Suns” un uz muzeju “Rīgas Jugendstila centrs”, kur būs skatāma izstāde “Lieldienas”.

Sagaidot Lieldienas, pilsētvidē būs redzami pirmie šī gada svētku noformējuma plakāti. “Lielās jubilejas vienmēr ir atskatīšanās atpakaļ. Bet jebkurai pagātnes apzināšanai ir jēga tikai tad, ja, paņemot no vakardienas vērtīgāko, mēs atsperamies gājienam nākotnē. 2018. gada pilsētas svētku noformējumā mēs piedāvājam sakausēt galvaspilsētas pagātnes un tagadnes kultūras liecības – pilsētvidē skatāmus pieminekļus un skulptūras – ar mūsdienīgu grafisku risinājumu”, saka šīs vizuālās koncepcijas veidotāji, reklāmas aģentūra “F un S”. Plakātus radījis mākslinieks Krišs Salmanis, kas pārstāvējis Latviju Venēcijas mākslas biennālē un pagājušajā gadā saņēmis Purvīša balvu.

 

Lieldienu plakātā redzams Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā izvietotais vides objekts “Klusā daba”, ko Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskajā telpā” ietvaros veidojusi Brigita Zelča-Aispure un Sandis Aispurs. Jau antīkajā kultūrā zaķis simbolizējis vitalitāti un atdzimšanu, tāpēc tā tēls laika gaitā saistījies ar Lieldienu svinībām. Paši mākslinieki atgādina, ka viņu darbā “zaķis ir dzīvs un vesels, tādējādi izgaismojot Radītāja spēju apliecināt brīnumu”.

 

Katrīna Karzubova, LETA

Saistītās tēmas: brīvdienasLieldienas

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube