Ar koncertu “BEAT THE RHYTHM OF TOMORROW. JAZZY BALTIC FREEDOM” Lietuvas Nacionālajā Drāmas teātrī Lietuvas simtgades svinību ietvaros uzstājās Latvijas Radio bigbends, Raimonds Pauls, Kristīne Prauliņa un vokālā grupa Framest, Sofia Rubina-Hunter un Dainius Pulauskas ar grupu.

Šī koncerta ideja bija vērsta uz džeza mūziku, kas iemieso jaunību, mūsdienu garu un interpretācijas brīvību un atspoguļo novatorisku pilsētvides kultūru.

Koncertā uzstājās Lietuvas, Latvijas un Igaunijas džeza zvaigznes, kas pārstāv dažādas paaudzes. Kopā ar Latvijas Radio bigbendu un Maestro Raimondu Paulu, mūziķi izpildīja dažādu Baltijas valstu komponistu skaņdarbus, tautas mūzikas interpretācijas, džeza standartus.

Vizītes laikā Maestro Raimondam Paulam un Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskajam direktoram Mārim Briežkalnam bija vairākas oficiālas pieņemšanas, tostarp pie Lietuvas Republikas premjerministra Sauļus Skvernelis, Lietuvas Republikas Kultūras ministres Liānas Rokītes-Džonsones, Latvijas Republikas vēstnieka Lietuvas Republikā Eināra Semaņa, kā arī Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā, kur Raimondam Paulam tika pasniegta akadēmijas goda medaļa.

Es biju ļoti laimīga un pagodināta būt Maestro koncertā Viļņā! Pateicoties viņa apbrīnojamajam talantam un Latvijas mūziķu brīnišķajam sniegumam, jutos īpaši lepna par Latviju!” – Latvijas Republikas vēstnieka Lietuvas Republikā Eināra Semaņa kundze Tatjana Semane.

Koncerta klausītājiem bija arī iespēja baudīt  starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage” Grand Prix titula ieguvējas Kristīnes Prauliņas spēcīgo vokālu un Maestro Raimondu Paulu pie klavierēm.

‘’Baltijas valstu simtgadei veltītais koncerts “Jazzy Baltic Freedom” bija vienlīdz skaists un spēcīgs, parādot izcili izvēlētu solistu kopumu no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, kā arī apliecināja visaugstākajā līmeni esošo starptautiski slaveno Latvijas Radio bigbendu. Miljons paldies!’’- tā koncertu vērtējis Antanas Gustys, Viļņas Džeza festivāla direktors

Pēc koncerta Lietuvas Nacionālajā Drāmas teātrī norisinājās pieņemšana par godu Lietuvas valsts amatpersonām, lūgtajiem viesiem un mūziķiem.

Koncerts izskanēja Baltijas valstu simtgades svētku ietvaros.

 

Foto: Marius Giedraitis

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube