Aleksejs Navaļņijs, 26.03.2018

Notikušais ir briesmīga traģēdija. Nav iespējams lasīt reportāžas bez asarām.

Sirds plīst pušu, redzot šīs bērnu pirmsnāves ziņas sociālajos tīklos. Nezinu, vai var būt kaut kas vēl ļaunāks par šo.

Mūsu domas un lūgšanas šodien ir ar cietušajiem, viņu radiem un tuviniekiem. Ar visiem Kemerovas iedzīvotājiem. Visdziļākā līdzjūtība.

Mūsu valstij un mūsu valsts varai beidzot būtu jāizdara secinājumi par notikušo. Mēs visi lieliski zinām, ko viņi tagad teiks. Katrs, kurš vērsīs uzmanību uz ierēdņu vainu notikušajā, atbildē saņems kviecienu – “Jūs pīārējaties uz asiņu rēķina!”

Tā ir standarta reakcija. Viņi tā rīkojas vienmēr. Un tādējādi bēg no atbildības.

Bet būtība slēpjas tajā, ka visa ugunsdrošības uzraudzības sistēma ir pārvērtusies lielā koruptīvā barotavā. Citu mērķu tai jau sen nav.

Nu kā Kemerovas apgabala Ārkārtas situāciju ministrijas vadītājam var būt īpašumā Toyota Land Cruiser divu gadu algas vērtībā?

Neviens nesaprata, kā viņš to Landkruīzeri nopelnīja?

Kemerovas apgabala valdība vispār ir noziedznieku konglomerāts. Visīstākie bandīti, kas domā tikai par sava labuma gūšanu.

Mēs redzam varonīgu ierindas ugunsdzēsēju darbību, taču ekipējums ir novecojis un nav efektīvas koordinācijas sistēmas. Mēs, Korupcijas apkarošanas fonds (ФБК), lieliski zinām, ka Ārkārtas situāciju ministrija ir

viena no korumpētākajām institūcijām. Tiek iedalītas milzīgas naudas summas, gigantiski iepirkumi – un viss tiek izvazāts.

Šīs problēmas beidzot ir jāatzīst un jābeidz melot pašiem sev par to, ka Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija ir efektīvs dienests. Tas tā nav. Efektīvs viņiem ir vienīgi PR.
Simtiem ģimeņu ir samaksājušas briesmīgu cenu par šo mācību stundu, un mēs to nedrīkstam aizmirst.

Es uzskatu, ka valstī ir jāizsludina visas nācijas sēras.

Mēs degam. Es jūs mīlu. Visus. Iespējams, ardievu.
Tulkojusi Elīza Stabulniece

Saistītās tēmas: Aleksejs NavaļnijsKemerovaKorupcijakrievijatraģēdija

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube