Noslēguma koncerts Čikāgā!

Dziesmu svētki! Latvju tautas dziesmotais kultūras kronis! Īpaša vērtība un vēsturiska nozīme ir svētkiem, kuri noritēs šī gada vasarā, Latvijas simtgadē! Liekas, katrs latvietis gribētu tos apmeklēt, bet, protams, tas nav iespējams. Nesen, marta mēneša sākumā, sāka tirgot svētku biļetes. Tās izpirka ļoti ātri un daudzi palika bez biļetēm vai nedabūja visu, ko bija vēlējušies. Tirgū bija apmēram 94 000 biļešu, bet pircēju skaits esot pārsniedzis 1,000,000. Vēloties atsaukties uz milzīgo biļešu pieprasījumu, Latvijas valdība, sadarbībā ar Kultūras ministriju, ANO, PBLA, ALA, un citām organizācijām visā pasaulē, vienojās par nelielu, tomēr nozīmīgu soli pareizā virzienā. Kultūras ministrija izstrādāja plānu, kur sadarbībā ar ANO un trimdas valstu vēstniecībām, visi lielā Noslēguma Kopkora koncerta dalībnieki aizbrauktu uz kādu trimdas lielpilsētu, nedēļu pēc koncerta Rīgā, Mežaparkā, un tur nodziedātu šo koncertu pilnībā! Visu pretendentu pilsētu nosaukumus ielika aubē, un Latvijas valsts prezidents izvilka vienas pilsētas vārdu. Laimīgā loze kritusi Čikāgai, ASV!
Čikāgieši varēs par brīvu apmeklēt Noslēguma koncertu Čikāgā, Millenium parka brīvdabas estrādē, kuru uz vienu dienu Čikāga oficiāli nosauks par „The Honorary Mežaparks Millenium Estrade“! Dziesmu svētki Latvijā noslēgsies 8. jūlijā. Nedēļu vēlāk, 11 000 dziedātāji, 24 diriģenti, pilns pavadošais orķestris, 50 koklētāji, u.d.c., lidos uz Čikāgu, kur Noslēguma koncerts izskanēs 14. jūlijā. Šo koncertu atbalsta Apvienotās Nācijas (ANO) jo Dziesmu svētki ir UNESCO kultūras vērtība. ANO ir izkārtojusi lidojumus visiem dalībniekiem. Vienīgais jautājums, kas jāatrisina vietējiem latviešiem, ir naktsmājas visiem 11 000 dziedātājiem, 24 diriģentiem, orķestrim, 50 koklētājiem, u.c.. ČLOA līdzpriekšsēdētāji Gundega Puidza un Armands Birkens, lūdz tautiešiem pieteikties un uzņemt savās mājās visus iespējamos dalībniekus, teikdami, ka būs vajadzīga katra gulta un dīvāns! Dalībnieki Latvijā, uzzinot, ka brauks uz Čikāgu, jau izteica vēlmes nofotografēties pie Millenium parka „Pupas“, kā arī uzbraukt visos iespējamos pilsētas torņos.
Uz Noslēguma koncerta Čikāgā ieradīsies Latvijas valsts Prezidents Vējonis ar kundzi, Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis, Latvijas Kultūras ministre Dace Melbārde, kā arī pilns komplekts ar ASV politiķiem, ar ASV Prezidentu Donaldu Trampu priekšgalā, kurš, saņemot ielūgumu uz koncertu, atsaucās ar „Tweet“, teikdams:” I really want to make the Latvian Song Festival great again! The Latinos are a great people! Love their music! Will be there!”
Čikāgas pilsētas galva Rāms Emaņuēls (Rahm Emmanuel) būs pasākuma Goda patrons, un viņš jau paziņojis, ka tajā dienā Čikāgas upi krāsošot Latvijas karoga krāsās. Pirms koncerta būs parāde pa pilsētas lielo Michigan Ave., ar visiem dalībniekiem. Latvieši no visas ASV un Kanādas braukšot uz šo reto, pirmo iespēju vēsturē dzirdēt Noslēguma koncertu ārpus Latvijas. Ja šis projekts izdosies, Kultūras ministrija teikusi, ka to pašu darīšot pēc katriem Latvijas dziesmu svētkiem. Šajā pirmajā reizē laimējas Čikāgai. Nākamā pilsēta varētu atrasties Eiropā, Austrālijā, Dienvidamerikā, Āfrikā, vai citur.
Rīkotāji skaidrojuši ASV presei, ka šis būs kas līdzīgs ASV leģendārajam mūzikas festivālam Woodstock no 70-tajiem gadiem. Šī varētu būt lielākā sapulcētā publika Millenium parka vēsturē, varbūt atskaitot tad, kad tur 1979. gadā viesojas katoļu Pāvests Jānis Pāvils II.
Ir bijis patīkami un iedvesmojuši redzēt, cik ātri Latvijas valdība ir atsaukusies uz šo vajadzību, un cik ātri un efektīgi daudzas organizācijas abos okeāna krastos ir sadarbojušās, lai noorganizētu šo skaisto Noslēguma koncertu Čikāgā. Šī pasākuma jaunā devīze: Ja tauta netiek uz svētkiem, tad svētki nāks pie tautas!
Gatavojamies! Novēlu visiem skanīgu koncertu!


Raitis Pūtvējiņš, Latvijas Kultūras ministrijas preses atašé. 2018. g. 1. aprīlī, Rīgā

 

 

 

 

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube