Elīza Stabulniece

 

Pēc iepriekš sagatavotās runas, kuru Latvijas prezidents Vējonis kā paklausīgs skolēns nolasīja ar samocītiem angļu vārdiem skaidrā Madonas latviešu valodā, likās, ka kauns būs ildzis vien tās minūtes, kamēr viņš to beidza lasīt. Bet cerība izgaisa, līdzko prezidents Tramps – brīvs cilvēks, brīvā valstī, savās mājās – ar laipnu žestu piedāvāja Vējonim izvēlēties vienu žurnālistu, vēlams, no Baltijas, lai dotu viņam iespēju uzdot jautājumu: “Pick a reporter, please*,” mudina Tramps. Vējonis acīmredzami nesaprot, ko no viņa grib, un drošības pēc ķiķina. Skatītāju kauna sekundes velkas mūžību, sazīmējot mūsu valsts prezidenta sejā gan ainiņas no anekdotēm par čukčiem, gan mūsdienīgākos no sērijām par “načaļņika“, gan arī paša Vējoņa oriģinālās, kuras mēs diemžēl jau esam redzējuši un dzirdējuši ne reizi vien… Prezidents muļķīgi smaidīja, apmaldījies četros vārdos – “pick“, “a“, “reporter” un “please“. Neizskatījās ka prezidents būtu izjutis to kaunu, kādu izjutām mēs, kas, piespieduši degunus pie datoru ekrāniem, vērojām preses konferences tiešraidi. Jāsaka gan, ka pirms tiešraides vēl līdz pēdējam cerot, ka prezidents būs sadzirdējis saprāta balsi un atturējies kārtējo reizi izgāzties.

Prezidenta kungs, lūdzu, nerunājiet angļu valodā. Ir cilvēki, kas to Jūsu vietā izdarīs labāk. Tas nav kauns. Kauns ir izgāzties un darīt kaunu mums, valstij, kuru Jūs reprezentējat.

 

 

 

 

 

“End let mī stress zet prezident Tramp uoz an autstending host tudei – senks for hosting as in zis for as in zis verī impōrtant ivēnt ven vī selebreit vanhandrid iārs aniversarī of auā steithud. Senks.”

 

 

*) Izvēlieties, lūdzu, reportieri.

 

 

 

 

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube