Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 rīkotās informatīvās akcijas “Es izvēlos runāt!” laikā tika atbildēts uz 471 zvanu un sniegta 281 psiholoģiskas konsultācija, informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

Pēc inspekcijas datiem, 229 zvanos jeb 81% gadījumu palīdzība tika sniegta bērniem, bet 19% gadījumu – pieaugušajiem. Pēc palīdzības vērsās arī divi speciālisti – skolas sociālais pedagogs un psihologs -, lai konsultētos konkrētu gadījumu risināšanā saistībā ar vardarbību skolā.

Kopumā akcijas laikā uzticības tālruņa 116111 speciālisti pieņēma trīs dienesta ziņojumus, bet nedēļas laikā pēc akcijas noslēguma – vēl septiņus dienesta ziņojumus. Trīs no tiem skāra bērnu tiesību pārkāpumus izglītības iestādēs, bet pārējie – pārkāpumus ģimenē.

Zariņš skaidroja, ka būtiskākās tēmas, par ko akcijas laikā psihologi konsultēja zvanītājus, bija ieilguši gadījumi izglītības iestādē, kad bērni izturas viens pret otru vardarbīgi un pazemojoši – šajos gadījumos lielākoties zvanīja vecāki, kuri paši ir gatavi iesaistīties un risināt situāciju, kā arī vardarbība pret bērnu no pedagoga puses.

Tāpat tika saņemti zvani no pašiem bērniem, kuri kļuvuši par mobinga upuriem, vēl citos zvanos stāstīts par bērnu tiesību pārkāpumiem ģimenē, tostarp bērni tiek pamesti novārtā, pret viņiem vērsta fiziska vai emocionāla vardarbība, ģimenē ir vecāku atkarības problēmas un citi gadījumi. Zvanījuši arī vairāki bērni un stāstījuši par savu nomāktību un iespējamām depresijas pazīmēm, turklāt vēl vairākos gadījumos konsultācijas sniegtas par situāciju, kur vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par saskarsmi ar bērnu un bērna aprūpi.

LM atgādina, ka par neiecietību jeb mobingu tiek dēvēts psiholoģiskā terora veids, kad viens vai vairāki klasesbiedri sistemātiski naidīgā un neētiskā veidā vēršas pret savu vienaudzi. Neiecietība var būt fiziska, verbāla vai sociāla, piemēram, ignorēšana vai nedraudzēšanās.

Akcija notika no 19. līdz 25. martam, un tās mērķis bija sniegt atbalstu cīņā pret jebkura veida neiecietību jeb mobingu, un palīdzēt tās atpazīšanā un seku mazināšanā. Akcijas laikā zvanītājiem tika sniegta psiholoģiskā palīdzība un atbalsts, kā arī nepieciešamā informācija.

 

LETA

Attēls: labbe.de

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube