Jau 11. gadu pēc kārtas karjeras portāls Prakse.lvrīko projektu “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa 2018”.

Tā laikā jaunajiem un topošajiem speciālistiem tiek dota iespēja doties ekskursijās uz dažādiem uzņēmumiem, lai iepazītu lieliskākos darba devējus un pieteiktos darbam un praksei. Ekskursijās varēs doties no 9.–13. aprīlim. Projekta mērķis ir parādīt studentiem un speciālistiem reālas darba tirgus perspektīvas Latvijā un palīdzēt tiem veiksmīgāk integrēties darba tirgū.

Ekskursiju laikā jaunieši varēs iepazīties ar profesiju aizkulisēm, kā arī uzzināt par darba, prakses un vasaras darba iespējām. Mācību iestādēm, kā katru gadu, būs iespēja pieteikt ekskursijām arī klašu grupas.
2017. gadā jauniešu aptaujā uz jautājumu “Vai bija vērts piedalīties ekskursijā” ar “Jā” atbildēja 94%, savukārt 85% atbildēja “Jā”, ka mainīja savas domas par iepazīto profesiju.

 

Šajā gadā uzņēmumi kopumā piedāvās ap 4000 jaunu darba vietu, padarot šo pasākumu par lielāko nodarbinātības pasākumu gadā. Uzņēmumi vēlas klātienē iepazīties ar potenciālajiem darbiniekiem, izrādīt savu ofisu un ražošanas telpas, kā arī parādīt, kāda izskatītos jaunieša ikdiena, ja viņš izvēlētos strādāt uzņēmumā. Uzņēmumi ir ļoti ieinteresēti atrast jaunus darbiniekus, lai veiksmīgi varētu attīstīties un sniegt pienesumu Latvijas ekonomikai.

Daži no uzņēmumu piedāvājumiem:
IKEA piedāvās 100 jaunas darba vietas, SEB Global Services 52 darba vietas, Swedbank 40 darba vietas un AE Partner 50 darba vietas.

 

Informācija par ekskursijām pieejama Prakse.lv portālā. Ekskursijās tiek aicināti visi interesenti.

 

Šogad, salīdzinot ar citiem gadiem, ir vairāk ekskursiju. Kopumā šogad durvis vērs uzņēmumi no 12 Latvijas pilsētām, piedāvājot 700 ekskursijas. Būs pārstāvēti 19 nozaru uzņēmumi: Coca-Cola HBC Latvija, ATEA, Aldaris, SEB Global Services, IKEA, Solvay, Autofavorīts, Danone, Daiļrade Koks, Euro Live Technologies, Riga Airport Commercial Development, Latvijas Dzelzceļš, Rīgas Siltums, Evolution gaming, Citadele, Mcdonalds, Rīgas ūdens, Inženieru birojs “Būve un Forma”, ERP PRO/ Aston Baltic, Sky grupa, Bigbank, AE Partner, Swedbank, Dardedze, DNB Bank ASA Latvijas filiāle, Atu duty free, Rīgas meži, ABB, Clarity labs, Augstsprieguma tīkls, Binders, BDO, Medicīnas sabiedrība ARS, Douglas, Clean R, Dinex Latvia, Inbox, Mogotel, JELD-WEN Latvija, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Sixt, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Tallink, Kesko Senukai Latvia, Cabot, ELKO, PricewaterhouseCoopers, Severstal Distribution, Ventspils Nafta termināls un daudzi citi.

 

Par „Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa”

Latvijā vērienīgākais jauno un topošo speciālistu projekts, kas jau 11. gadu aprīlī tūkstošiem studentu, absolventu un skolnieku ļauj klātienē iepazīt vietējos ražotājus un citus uzņēmumus, kā arī valsts iestādes. Katru gadu ekskursijām piesakās ap 10- 15 000 un aptuveni 7000 ir iespēja iepazīties ar uzņēmumiem klātienē. Pateicoties projektam 5390 jauno speciālistu ir pieņemti darbā.

 

Publicitātes foto.

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube