Kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē šodien notiks filmas “Dovlatovs” pirmizrāde un tikšanās ar kinorežisoru Alekseju Germanu un mākslinieci-inscenētāju Jeļenu Okopnuju.

Seansi:

11.04.2018. plkst. 18.30 – Radošā tikšanās ar A.Germanu un filmas DOVLATOVS / ДОВЛАТОВ pirmizrāde

12.04.2018. plkst. 17.00 – Filmas DOVLATOVS / ДОВЛАТОВ pirmizrāde

12.04.2018. plkst. 19.15 – Radošā tikšanās ar A.Germanu un filmas DOVLATOVS / ДОВЛАТОВ pirmizrāde

68. Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā filma apbalvota ar “Sudraba lāci” par izcilu māksliniecisko ieguldījumu, kā arī ieguvusi “Berliner Morgenpost” lasītāju žūrijas speciālbalvu. “Dovlatovs” ir iekarojis gan kritiķu, gan skatītāju sirdis, norāda organizatori.

“Šajā filmā nav atainoti konkrēti varoņi un notikumi, mēs drīzāk esam radījuši tā laika vispārējo gaisotni. Mūsu literatūra ir traģisku paaudžu literatūra. Dovlatovs ir unikāls, jo saprata, ka pieder šādai paaudzei, un samierinājās. Viņš smaida, atbildot neizbēgamajam,” stāsta Aleksejs Germans.

Sešdesmitie beidzās ar savu atkusni un tiekšanos pēc ideāliem, iestājās septiņdesmitie… ar aukstu dvesmu, kas vēstīja par salnu tuvošanos. Ļeņingrada, novembris, kārtējās Oktobra revolūcijas gadadienas priekšvakars. Sniegbalta migla ieskauj Vasiļjevska salu un kuģu būvētavas, ieplūst žurnāla “Ņeva” redakcijā, sajaucas ar tabakas dūmiem šaurajās komunālo dzīvokļu virtuvēs.

Filmā atainoto laiku iezīmē kultūras elites bohēmiskā dzīve un uzdzīve, padomju žurnālistu darbadienas, kafejnīca “Saigona”, kinostudija “Ļenfiļm”, dzejas lasījumi, intelektuāla tērgāšana, dziesmas ģitāras pavadījumā. “Nežēlastībā kritušais Josifs Brodskis, literāti, mākslinieki un mūziķi, kuru laiks paiet veltās pūlēs atbilst dzīves un laikmeta prasībām, jo viņi ir nolemti būt nesaprasti un plašākai sabiedrībai nezināmi. Gaisā virmo vārds “emigrācija”…,” tā tiek aprakstītas mākslas darba noskaņas.

Organizētāji norāda, ka māksliniece-inscenētāja un kostīmu māksliniece Okopnaja līdz vissmalkākajai niansei uzbūrusi pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu vidi. “Viss kadrā esošais: rekvizīti, iekārtojums, kostīmi un gaismekļi ir oriģināli tā laika liecinieki. Lai panāktu ticamu vēstures restaurāciju, filmas radītāji vērsās pēc palīdzības pie Sanktpēterburgas iedzīvotājiem – viņi tika lūgti atnest uz kinostudiju “Ļenfiļm” attiecīgā laika perioda apģērbu, fotogrāfijas, sadzīves priekšmetus un pat mēbeles,” pauž Lipcenko.

Germans tradicionāli velta daudz uzmanības vissīkāko autentisko detaļu klātbūtnei. Viņam ir izdevies iekļaut filmā gan skumjas pēc zudušās rēgainās Ļeņingradas, gan septiņdesmito gadu smacējošo stagnācijas izjūtu, gan Dovlatova priekšnojautu attiecībā uz savu likteni. Tas viss ir padarījis filmu “Dovlatovs” par mākslinieka portretu uz sava laikmeta fona, akcentē filmas seansa gatavotāji.

“DOVLATOVS”
2018, Krievija, Polija, Serbija, 126 min.
Režisors:   Aleksejs Germans jr.
Scenārija autori:  Aleksejs Germans jr., Jūlija Tupikina
Operators:  Lūkašs Zals
Māksliniece:  Jeļena Okopnaja
Producenti: Andrejs Saveļjevs,  Artjoms Vasiļjevs, Konstantīns Ernsts
Galvenajās lomās: Milans Maričs, Daņila Kozlovskis, Helēna Suecka, Svetlana Hodčenkova, Jeļena Ļadova, Antons Šagins, Eva Gerra, Artūrs Besčastnijs.

 

 

Saistītās tēmas: GermansKinoFestivālsSplendid Palace

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube