Elīza Stabulniece

Ir tādi cilvēki*, kas iestrēgst noteiktā matricā un netiek vai nevēlas tikt no tās ārā. Agresijas matrica, priekšstatu matrica, ilūziju matrica, kurā atrodas lielākā cilvēces daļa, – komforta zonā, kas ierobežo jebkāda veida attīstību un lēnā destruktīvi orientētā atpakaļgaitā virza arvien tālāk no tik unikālās iespējas augt un pilnveidoties  -tapt. Apzināties šo sastrēgumu, kliedēt to un izkļūt ārpusē ir katra paša ziņā. Tā ir izvēle – dzīvot maldu važās – maldu matricā – vai būt brīvam, nepieķērīgam prāta spēlēm un, līdz ar to, – laimīgam. Laime ir izvēle, tāpat kā viss pārējais, ko prāta daba mēdz iekrāsot fatālās nokrāsās.

Agresīvs cilvēks nevar būt laimīgs, pat ja savā ilūzijā viņš ir pārliecināts, ka cīnās par taisnību, kas patiesībā ir tīrākā ego izpausme, prāta apmānā solot apmierinājuma sajūtu, bet rezultātā sniedzot vilšanos. Agresijas rezultāts ir vilšanās un nekādā ziņā ne gandarījums, uzvara vai laime. Tāpēc, ja agresijā iestrēdzis cilvēks sajūt šo vilšanos un neizdara pareizos secinājumus, viņa agresija kā rezultāts dusmām uz sevi pieaug un pieaug arī vilšanās, arvien vairāk attālinot no apmierinājuma sajūtas. Sākas apburtais loks, kurā cilvēks arvien vairāk saēd sevi un pats liedz sev iespēju būt laimīgam un brīvam. Katrs vēlas būt laimīgs, taču ne katrs saprot, ka līdz laimei ir viens solis – izejot no komforta zonas, kas patiesībā ir krātiņš. Tos apzinīgās dzīves gadus, kuri cilvēkam ekskluzīvā kārtā atvēlēti izziņai par to, kas viņš ir, viņš iznieko provokatīvā komiksu ekranizācijā, kuru varētu nosaukt par Absolūto ilūziju, ar vienu noteikumu – nevienu nejēdzībā zaudēto dzīves sekundi nevar attīt atpakaļ. Jautājums – cik vērtīga ir mūsu dzīve? Ko mēs iegūstam, ekranizēdami savu prāta kariķēto stāstu?

Mēs neticam tam, ko redzam, bet ticam tam, ko mēs neredzam.

“Spogulis”, Ron Gilad

 

Dzīvojot iedomātā pārliecībā, kas arī ir tikpat maldīgs prāta krātiņš, cilvēks slēpjas un bēg no spoguļa, kurš faktiski ir brīvības un laimes vārtu atslēga.

 

 

 

 

 

*) …pārliecinošs cilvēces vairums

 

 

 Pārpublicēt atļauts vienīgi ar atsauci uz avotu.

Saistītās tēmas: agresijailūzijalaimeMatricaprāta spēlesspogulis

Komentāri 1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
  • datorvesture saka:

    Cilvēkiem vienmēr ir paticis dzīvot vairāk ilūzijās, nevis mēģināt saprast realitāti. Lai piespiestu cilvēkus izkāpt no ilūziju gūsta, tiem vajag šoku, jeb vilšanos ilūzijā.

youtube icon
Abonēt youtube