Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā Rīgā paredzēta plaša svētku programma, iedzīvotājiem un pilsētas viesiem piedāvājot svētku koncertus, Latvijas filmu maratonu, teātra izrādes, izstādes, kā arī īpašu valsts simtgades veltītu svētku pasākumu “Brīvības ielas stāsti”.

Pasākuma “Brīvības ielas stāsti” aktivitātes notiks no plkst. 10 līdz plkst. 22 visas Brīvības ielas garumā, sākot no Brīvības laukuma līdz Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, akcentējot vairākas norises vietas – Brīvības laukumu, Esplanādi, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Dailes teātri, Vidzemes tirgu, VEF Kultūras pili un Brīvdabas muzeju.

Brīvības laukumā ikviens tiks aicināts tiks veidot kompozīciju “Ziedu Latvija”, klausīties Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un pūtēju orķestru koncertu, piedalīties ziedu nolikšanas svinīgajā ceremonijā, vērot “Jauno Jāņu orķestra” un grupas “Iļģi” muzicēšanu un apmeklēt vakara koncertu “Brīvības pieturas”. Tajā uzstāsies solisti Elza Rozentāle, Jolanta Strikaite-Lapiņa, Daumants Kalniņš, Juris Jope, Zigfrīds Muktupāvels, grupa “Rikši”, aktieri Gints Grāvelis, Gints Andžāns, koris “Maska”, diriģents Jānis Ozols. Koncertu vadīs aktieris Artūrs Skrastiņš.

Interesenti arī varēs doties ekskursijā ar īpašu 100. autobusu pa maršrutu Esplanāde-Brīvdabas muzejs-Esplanāde, brauciena laikā iepazīstot Brīvības ielas vēsturi. Pasažieri īpaši sagatavotā stāstījumā varēs uzzināt vēsturiskus faktus par zīmīgākajiem notikumiem, kas saistās ar Brīvības ielu.

Vairākās vietās pilsētvidē visas Brīvības ielas garumā būs izvietoti stendi, kur ikviens interesents varēs iepazīt laikabiedru atmiņas par Brīvības ielu un notikumiem tajā.

No plkst. 12 līdz plkst. 18 norisināsies Brīvības ielas forums, kurā interesenti varēs apmeklēt lekciju, diskusiju un sarunu teltis. Esplanādes teltī varēs tikties ar apzinātības pasniedzēju Ansi Jurģi Stabinģi, filozofu Arti Sveci un politologu Ivaru Ījabu, savukārt forumā pie Dailes teātra apmeklētājus gaidīs izglītības programmas “Iespējamā misija” dalībnieki, raidījuma “Ielas garumā” veidotāja Lilita Eglīte, pedagoģijas zinātniece, pētniece Zanda Rubene un urbāniste Evelīna Ozola. Abās foruma norises vietās sarunu starplaikos muzicēs mūziķi. Forums notiks arī pie VEF kultūras pils, kur iedzīvotāji varēs tikties ar antropologu Viesturu Celmiņu, pilsētplānotāju Neilu Balgali, ekonomisti Ņinu Lindi, zaļā dzīvesveida pārstāvi Artūru Jansonu un mediķi Pēteri Urtānu.

Jaunieši, ģimenes ar bērniem un ikviens jauno tehnoloģiju atbalstītājs varēs apmeklēt VEF Kultūras pili, kur būs tehnisko inovāciju darbu izstāde, meistarklases, lekcijas, nākotnes tehnoloģiju paraugdemonstrējumi un izklaide kopā tehnoloģiju kompānijām, kā arī ar pašmāju un ārvalstu mūziķiem, grupām un solistiem.

Vienlaikus tautas tradīciju izzinātāji tiks gaidīti Brīvdabas muzejā, kur bērni kopā ar vecākiem varēs iesaistīties radošajās darbnīcās, klausīties lekcijas, piedalīties sarunās par tautastērpu, kā arī klausīties tautas mūzikas grupu sniegumu un iet rotaļās. Ieeja Brīvdabas muzejā šajā pasākumā būs bez maksas.

Pasākumā “Brīvības ielas stāsti” apmeklētājiem būs iespēja noskatīties arī vairākas teātra izrādes. Esplanādē būs trīs izrādes bērniem “Karnevāls un kartupeļu salāti”, “Vai otra grupa mani dzird?”, “Kā saule gadījās?”, kā arī darbosies leļļu meistarklases. Savukārt Vidzemes tirgū būs skatāma “Dirty Deal Teatro” izrāde pieaugušajiem “Latvijas plānošanas institūts”.

4. maijā sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas.

Galvaspilsētā centrā un apkaimēs 4. maijā notiks arī citas aktivitātes.

“Brīvības ielas stāsti” ir viens no Latvijas valsts simtgades pasākumiem. Šo iniciatīvu īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Valsts reģionālās attīstības aģentūra un Latvijas Lielo pilsētu asociācija sadarbībā ar deviņām republikas pilsētām, tajā skaitā ar galvaspilsētu Rīgu.

 

 

 

LETA

 

 

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube