2013. gada 21. novembrī, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Par to, kas tieši notika un kurš par zaudētajām dvēselēm ir atbildīgs, vēl viennozīmīgas atbildes nav. Zolitūdes traģēdijas cietušo intereses pārstāvošajam advokātam Aldim Gobzemam ir savs viedoklis, kuru viņš publicējis savā facebook.com profilā.

Pirmā daļa publicēta šeit.

Otrā daļa publicēta šeit.

 

Turpinājums. Trešā daļa. Zolitūdes lieta.

Būvniecība notika divās kārtās. Bet vai Jūs ziniet, kāpēc tika izvēlēta retorika “Jumta labiekārtošanas darbi”? Tas nav nejauši. Būvniecība notika divās kārtās — veikala būvniecība pirmajā kārtā un dzīvojamās ēkas būvniecība otrajā kārtā. Un šeit ļoti svarīgi ir pieminēt, ka 2. kārtā ne darbu organizācijas projektā, ne darbu veikšanas projektā, ne līguma pielikumā, ne ģenerālplānā, ne būvlaukuma nodošanas aktā nebija atrodams tas, ka jumta darbi ir otrajā kārtā! Tātad secinājums ir vienkāršs — būvdarbi uz jumta tika veikti bez projekta, jo būvdarbu žurnālā ieraksti faktiski liecina, ka viss jau bijis izdarīts (pirmajā kārtā), bet attiecīgs projekts pēc tiem dokumentiem, kas ir manas komandas rīcībā, tika iesniegts mirkli pirms ēka sabrukšanas.

Attiecīgi secināms, ka principā uz jumta viss tika darīts “uz aci”.

Tāpēc tika izvēlēta retorika “Jumta labiekārtošanas darbi”, lai, acīmredzot, censtos izvairīties no termina “būvdarbi”. Jo būvdarbiem vajag attiecīgu būvatļauju un attiecīgus dokumentus pirms šo darbu uzsākšanas. Par ko tas liecina? Pareizi — par nelikumīgu būvniecību. Un kas par to ir atbildīgs? Pareizi — īpašnieks un pasūtītājs “Homburg”, kas šo visu ļoti labi zināja, bet to pieļāva un steidzināja.

Turpinājums sekos.

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube