Pirms dažām dienām, Valsts prezidents Raimonds Vējonis pauda savu viedokli par tā dēvēto “Panamas lietu”, kurā izteicās arī par Latvijas nodokļu optimizēšanu.

Vējonis uzskata, ka salīdzinājumā ar mūsu valsts neatmaksāto nodokļu summu – situācija Panamā ir nieka lieta.

Intervijā prezidents salīdzināja Latviju ar Igauniju, sakot: “Man ir kauns, ka Igaunijā budžets ir lielāks par desmit miljardiem, bet mums – it kā lielākai valstij ar lielāku ekonomiku, ir pāri septiņiem miljardiem.”

Prezidents uzsver, ka valsts iedzīvotāji labprāt noklusē par korumpētiem darba devējiem un aplokšņu algām tikai tāpēc, ka viņiem pašiem tā ir izdevīgāk.

Vējonis uzskata, ka nodokļu nemaksāšana ir viena no lielākajām valsts problēmām, kā dēļ tiek ierobežots valsts budžets, kas ietekmēt izglītības, medicīnas un zinātnes attīstību.

Uz šo ziņu, TV dīva Žaklīna Cinovska savā Facebook kontā publicēja savu viedokli un tika aktīvi atbalstīta, kā arī apspriesta starp citiem interneta lietotājiem.

Cinovska konkrēti un asi izteicās par prezidenta sacīto un uzskata, ka Igaunijai būtu jākaunas Latvijas vietā – valsti, kurā valdība zog un strādā par labu sev, nevis tautai.

Žaklīnas Cinovskas atbilde uz prezidenta izteikumiem : “Varbūt Igaunijā vienkārši mazāk zog? Varbūt nav viss iztērēts, jo viņiem nav zelta tilta, briljantiem kaisītas VID zemes ar visu ēku? Varbūt viņiem nav Metalurga, airBaltika un Pareksa lietas? Varbūt viņiem vienkārši ir divreiz mazāk ierēdņu, bet valsts pārvalde pieņem valstij, nevis tikai sev izdevīgus lēmumu? Varbūt viņu uzņēmējiem vienkārši rada apstākļus, lai var strādāt, nevis tikai domā kā un kam vēl ko varētu atņemt, izdomājot jaunus un jaunus likumus par nodokļiem un nodevām? Varbūt viņiem nodokļu sistēma ir tāda, kad cilvēki tos maksā, jo tas ir ne tikai pienākums, bet tas ir iespējams!? Nevis tamdēl, ka pastāv draudi nonākt cietumā? Varbūt viņiem PVN shēmas gadiem nepiesedz Jūsu pašu kolēģi, kuri pieķerti ar žurnalistu, nevis tiesībsargājošo instanču palīdzību joprojām turpina strādāt un shēmot tik pa jaunam? Varbūt viņiem VID tiešām noķer lielos nodokļu nemaksātājus, nevis tērē resursus un tvarsta cepurīšu adītājas, sīkos uzņēmējus un knapi dzīvību velkošos lauksaimniekus? Varbūt viņiem KNB ir sodījis kaut vienu pašu īstu valsts izzadzēju, nevis lepojas ar norakstītu datoru un dažu nepamatotu caurlaižu izrakstīšanu atklāšanu! Par absurdo likumu, kas pieņemts , lai ērtais KNAB vadītājs ir mūža amatā, šķiet igauņi varētu kaunēties mūsu vietā.

Protams, Prezidenta kungs, ir vienkāršāk vainot citus, savu tautu visvienkāršākajā veidā – par aplokšņu algām, nevis savus padotos visā augstākminētajā un vēl tajā, ko mēs pat nojaušam, bet žurnalisti vienkārši nevar pierādīt, jo piesedzēji pa šiem 25 gadiem ir rafinēti un kā mūris, bet tiesību un citādi sargājošie tik skaisti runā pa retam izmetot kādu spīdīgu kaulu tautai, kas apliecina un skaisti izskatās, ka viņi vispār strādā. Jā, tiešām ir kauns! Un paldies Jums, Vējoņa kungs par to, ka vispār izteicāt šādu vārdu publiski. Jo pa šiem gadiem, nav dzirdēts, kad kāda amatpersona tādu vārdu vispār būtu kaut reiz izrunājusi. Kauns, tāpat kā patiesība mūsu valsts pārvaldē ir retums. Liels retums.”

 

Vējonis

*Publicitātes foto. Rītakafija.lv

 

Saistītās tēmas:

Komentāri 13

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
 • ViensDiviTris saka:

  Komentārs vietā, bet visi atplēstām mutēm klausīsies prezidenta runu 18.nov ko viņš lasīs no lapiņas un nekas nemainīsies! tālāk secinājumus izdariet paši! lai jauks vakars

 • Antra saka:

  Ar Vejoni macijos viena skola ,vins runa to ko liek runat tie galma aksi…..

 • Otto saka:

  Ljoti veseliigs plikjis. Ja nevar sakaartot velsti, tad vismaz, lai nerunaa muljkjiibas, nevajag pilsonjus veerteet par zemu.

 • Kainšvainlībtdihs saka:

  Žaklīnu par prezidenti!!!

 • Anrī saka:

  Jā, un tā mēs visi internetā skaisti runājam, bet reālas pretdarbības nav, un “politiķiem” ir politiskā atbildība, kā arī “nezināšana” ir attaisnojums.
  Aizmirsa pieminēt nenormāli dārgo railbaltica, kurš tiek definēts kā pasažieru dzelzceļš, bet īstenībā būs dzelceļš ogļu pārvadāšanai. Ja tā nebūtu, tad maršruts cauri latvijai ietu taisni, nevis ar milzu līkumu, kur no ātrvilciena nav nekādas jēgas. Nodokļu maksātāji maksās par uzbūvēšanu, bet pelnīs bizness, jā, arī Šlosers un banda. Man nav nekas pret dzelzceļu, bet mēs tak visi zinam kā tas būs un kā beigsies – shēmošana, kabatā bāzšana un rezultātā izmaksas 2-3x pārsniegs šobrīdējos teorētiskos ciparus. Tapēc esmu pret. Principā.

 • Santa Klauss saka:

  Kas konkreti tiek darits lai tauta ar prieku maksatu nodoklus?Jautajums musu galvenajam runas viram Vejona k-gam.

  • budzis saka:

   Kur pasaule tu redzi, ka tauta ar prieku maksa nodoklus!!!!!!!!!

  • kevin saka:

   ..dziivojot britaanijaa, maksaaju ”nodokljus ar pieku”, jo par mediciinas pakalpojumiem papildus neko nemaksaajam, gjimenee esam divi beerni un divi pieaugushie

  • Oma saka:

   ooo Žaklini cietumā par patiesību!

 • Loteee saka:

  Parakstos zem katra Žaklīnas vārda! Mēs paši-Latvieši-kaunamies par tādiem valsts ierēdņiem! …Mums visiem ir kauns, ka mūsu naudu pārvalda neprašas!

 • kkkk saka:

  Tas ir tiešī tas, ko domāju, kad izlasīju Vējoņa rakstu! 100% taisnības… Un Vējoņa kungam vajadzētu sākt ar savu partiju….Lembergu!

 • dore saka:

  100 proc piekrītu Žaklīnai šai lietā !

 • Andža saka:

  Igaunijā 90. gadu sākumā sāka no 0 veidot spēka struktūras – policiju un tml. Turpmākajos pāris gados pieauga neatklāto noziegumu skaits, bet tas nesa augļus ilgtermiņā. Savukārt Latvijā tika atsāti padomju laiku ”profesionāļi” , kuri turpināja darbu PSRS laika labākajās tradīcijās- ķert ”mazos” zagļus un piesegt jauno eliti. Tā lūk !

youtube icon
Abonēt youtube