Šodien visos Latvijas reģionos, jau kopš agrām rīta stundām notiek Lielā Talkas diena ar saukli “Latvijai BŪT zaļai!”

Šī ikgadējā tradīcija laida savas saknes 2008. gada rudenī, un toreiz aktīvistu mērķis bija atkritumu savākšana no pilsētu ielām. Pirmā Talka bija liels izaicinājums tās organizatoriem, tomēr neraugoties uz visām bažām tā izpelnījās lielu atbalstu. Nākotnes plāni ir ļoti ambiciozi, jo 2018. gadā, tieši uz Latvijas simtgadi, Talkas organizatori vēlas panākt, lai Latvija kļūst par sakoptāko valsti pasaulē. Šis paziņojums izraisīja ažiotāžu starptautiskajā līmenī, jo mēs nebūt neesam vienīgie, kas tēmē uz “zaļo vietu”.

Šogad ir reģistrētas vairāk kā tūkstotis talkošanas vietu un ar katru gadu šie skaitļi progresīvi pieaug. Prieks redzēt, ka cilvēki kļūst atsaucīgāki un atbalsta šāda veida pasākumus. Aktīvisti uzsver, ka nav jādodas talkā tikai pašas talkas dēļ – tas jādara sakoptas valsts un sevis dēļ. Vide pati sevi neuzkops. Kurš gan palīdzēs tai, ja ne mēs paši? Ir svarīgi to saprast un paskaidrot citiem, it īpaši bērniem, kuri mācās, vērojot pieaugušo ieradumus.

Šī ir iespēja piedalīties kaut kā jauna radīšanā. Pierādīt sev, ka varam darīt ko vērtīgu mūsu vides uzlabošanai vismaz vienu reizi gadā. Visi, kam nebija slinkums paķert līdzi atkritumu maisus, grābekļus un entuziasmu – jutās gandarīti un apmierināti par paveikto rezultātu.

Portāls ritakafija.lv talkas dienā viesojās Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzejā un šeit aplūkojams arī pats process – prieks un talkotāji, kas ar lielu iedvesmu uzkopa un atdzīvināja muzeja īpašumus.

 

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube