Pēdējos gados arī Latvijā aizvien vairāk cilvēki sāk pievērsties vegāniskam uzturam. Vegāni no savas ēdienkartes izslēdz jebkāda veida dzīvnieku izcelsmes produktus – ne vien gaļu un zivis, kā veģetārieši, bet arī olas, pienu un piena izstrādājumus. Arī sabiedrībā pazīstamu cilvēku starpā ir tādi, kas atteikušies no dzīvnieku izcelsmes produktiem savā uzturā. 

Anthony_Kiedis_2013

Mūziķis Entonijs Kiedis (Anthony Kiedis)

Populārās grupas Red Hot Chilli Peppers solists Entonijs neēd ne gaļu, ne zivis, ne citus dzīvnieku izcelsmes produktus. “Drīz pēc tam, kad kļuvu par vegānu, es redzēju dokumentālo filmu par to, kas fermā notiek ar govīm.. Tas vēl vairāk nostiprināja manu lēmumu.”

 

640px-Bryan_Adams_Hamburg_MG_0631_flickr_(cropped)

Mūziķis Braiens Adamss (Bryan Adams)

Braiens Adamss ir vegāns jau vairāk nekā 26 gadus. Mūziķis pats pilnībā pārtraucis lietot gaļu 1989.gadā un pēc tam pārliecinājis arī mammu, brāli un pavadošās grupas biedrus sev sekot. Braiens zināms arī kā dzīvnieku tiesību aktīvists, kurš iestājas pret netaisnībām pret dzīvniekiem. 

 

320px-Ellen_DeGeneres_2011

Populārā sarunu šova “The Ellen show” vadītāja Elena Dedženeresa (Ellen DeGeneres)

Elēna, kura dēvē sevi par lielu dzīvnieku mīļotāju, ir vegāne jau astoņus gadus. Vegānu diētu viņa bija mēģinājusi arī agrāk, tomēr sākotnēji tas nebija visai sekmīgi. Šobrīd gan populārā šova vadītāja var lepni sevi dēvēt par vegāni. 

 

Gwyneth_Paltrow_avp_Iron_Man_3_Paris

Slavenā aktrise Gvineta Paltrova (Gwyneth Paltrow)

Holivudas aktrise Gvineta Paltrova pirms pievērsusies vegānismam, iepriekš sirgusi ar dažādām veselības problēmām. Vegānisms aktrisei atnesis pavisam citas sajūtas un nu viņa jūtas lieliski. Aktrise arī dalās ar savām vegāniskajām receptēm un pat ir izdevusi recepšu grāmatu, kurā atspoguļota pašas Gvinetas vegānu diētas gaita.

 

Brad_Pitt_Fury_2014

Aktieris Breds Pits (Brad Pitt)

Breds Pits tiek uzskatīts arī par vegānisma diētas simbolu. Viņš ir dzīvnieku tiesību aktīvists un kā pats saka, viņš neieredz, kad viņa sieva, Andželīna Džollija (Angelina Jolie) un viņu bērni uzturā lieto dzīvnieku izcelsmes produktus. Andželīna mēģināja sekot vīra piemēram un pievērsties vegānismam, tomēr ļoti ātri padevās un atgriezās pie iepriekšējā dzīvesveida. 

 

Anne_Hathaway_at_the_2007_Deauville_American_Film_Festival-01A

Populārā aktrise Anna Heteveja (Anne Hathaway)

Anna vienmēr bijusi pazīstama kā viena no populārākajām vegānēm, kura pat filmu uzņemšanas laukumos pieprasījusi “ēdienu, kas brīvs no ļaunuma”. Tomēr vienā brīdī aktrise pēkšņi padevusies un vegānismam atmetusi ar roku uz visiem laikiem.

 

Ellie_Goulding_March_18,_2014_(cropped)

Dziedātāja Elija Goldinga (Ellie Goulding)

Britu dziedātāja un dziesmu autore par vegāni kļuvusi pavisam nesen. Pirms tam Elija bija veģetāriete, kas nozīmē, ka uzturā nelietoja tikai gaļu un zivis. Kā atzinusi pati māksliniece, pēc kļūšanas par vegāni viņa jūtas daudz labāk un veselīgāk.

 

609px-Leona_Lewis_Live_2010

Dziedātāja Leona Luisa (Leona Lewis)

2008. gadā Leona atzīta par PETA gada cilvēku, bet gadu vēlāk, 2009.gadā viņai tika piešķirts tituls Eiropas seksīgākā veģetāriete. No gaļas un zivīm dziedātāja atteicās jau 12 gadu vecumā, tomēr par vegāni viņa kļuvusi salīdzinoši nesen.

 

Mike_Tyson_Portrait_lighting_corrected

Bokseris Maiks Taisons (Mike Tyson)

Sabiedrība ieraudzīja citādu Maiku Taisonu brīdī, kad televīzijas kanāls Animal Planet sportistam piešķīra pašam savu raidījumu Taking on Tyson, kurā sportists redzams kopā ar baložiem. Kā izrādās, Maiks Taisons bijis mīl putnus jau no pašas bērnības un viņa pirmais sitiens kādam citam bija veltīts zēnam, kurš nogalināja putnu. Taisons kļuva par vegānu 2009.gadā.

 

1024px-Prince_at_Coachella

Mūziķis Prinss

Arī nesen aizsaulē aizgājušais mūziķis Prinss piekopis vegāna dzīvesveidu. Vegānu diētai viņš pievērsās deviņdesmitajos gados. 2006.gadā mūziķis tika atzīts par seksīgāko vegānu.

 

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube