Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) lūgs Saeimai vērtēt Ministru prezidenta Māra Kučinska atbilstību ieņemamajam amatam, aģentūra BNS uzzināja LVSADA padomes sēdē.

LVSADA padomes sēdē otrdien nolēma lūgt Saeimai vērtēt Kučinska atbilstību ieņemamajam amatam, un pēc lēmuma saņemšanas par tālāko rīcību lemt LVSADA padomes ārkārtas sēdē.

LVSADA padomes sēdes dalībnieki uzskata, ka, neiekļaujot valdības rīcības plānā arodbiedrības un sadarbības partneru iesniegto priekšlikumu par papildus finansējumu veselības aprūpei, Kučinska valdība ir rīkojusies pretēji Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Komisijas ieteikumiem, kā arī pretēji valsts drošības interesēm.

Jau ziņots, ka 1.maijā LBAS un arodbiedrība rīkoja sapulci Doma laukumā “Par cienīgu darbu, veselību un izglītību Latvijā”, pēc kuras iesniedza Saeimā tautas sapulces dalībnieku prasības, tai skaitā pieprasot steidzami un būtiski palielināt finansējumu veselības aprūpei, atbilstoši Pasaules veselība organizācijas ieteikumiem.

Kučinskis iepriekš komentējis, ka viņu ar demisijas pieprasījumu nevar nobiedēt. Viņš teicis, ka pie naudas jautājuma valdība atgriezīsies pēc reformu veikšanas, kad būšot skaidrs ilgtermiņa risinājums veselības aprūpē, arī sabiedrībai pateikts, cik daudz valsts var atļauties un “ka sistēma nemainīsies ik pa brīdim lāpot caurumus”.

Valdības rīcības plānā nav paredzēts finansējuma pieaugums nozarei, bet ir pateikts, ka tas nevar būt zemāks kā pašlaik – 3,02% no IKP.

Avots: BNS

 

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube