Ēģiptes nacionālās aviosabiedrības “EgyptAir” pasažieru lidmašīna ar 66 cilvēkiem, kas ceļā no Parīzes uz Kairu pazuda no dispečeru radaru ekrāniem, nogāzusies Vidusjūrā, paziņoja Ēģiptes Civilās aviācijas ministrijas amatpersonas, kas vēlējās palikt anonīmas.

Noskaidrots, ka lidmašīna nav nolaidusies tuvējās lidostās, norādīja amatpersonas.

Informācijas avots Grieķijas civilās aviācijas sistēmā atklāja aģentūrai AFP, ka lidmašīna nokritusi Ēģiptes gaisa telpā apmēram 130 jūras jūdžu (apmēram 240 kilometru) attālumā no Grieķijai piederošās Karpatas salas.

“Apmēram plkst. 00:29 pēc Griničas laika (plkst. 3:29 pēc Latvijas laika), kad tā atradās Ēģiptes gaisa telpā, lidmašīna pazuda no Grieķijas radariem. (..) Tā nogāzās apmēram 130 jūras jūdžu (240 kilometru) attālumā no Karpatas salas,” norādīja informācijas avots.

Amatpersona sacīja, ka pēdējie sakari ar lidmašīnas pilotu tika uzturēti trīs minūtes pirms lidmašīnas pazušanas un trauksmes signāls nav sūtīts.

Grieķijas Aizsardzības ministrija informēja, ka uz šo teritoriju meklēšanai nosūtītas divas lidmašīnas un fregate.

 

Sākotnēji tika ziņots, ka lidmašīnā bijuši 69 cilvēki – 59 pasažieri un 10 apkalpes locekļi.

Reisa MS804 lidmašīna “Airbus A320-232” bija izlidojusi no Parīzes trešdienas vakarā pulksten 23:09 pēc vietējā laika (pulksten 0:09 ceturtdien pēc Latvijas laika).

Kontakti ar lidmašīnu pārtrūka pulksten 2.45 pēc Kairas laika (3.45 pēc Latvijas laika), kad lidmašīna atradās Ēģiptes gaisa telpā 11 000 metru augstumā.

Līdz pazušanas brīdim lidmašīna bija nolidojusi 16 kilometrus Ēģiptes gaisa telpā.

Lidmašīna nepilnas 10 minūtes pirms pazušanas nosūtīja trauksmes signālu, kuru ir uztvērusi Ēģiptes armija, pavēstīja “EgyptAir”. Ēģiptes armija vēlāk noliedza, ka būtu uztvērusi kādus trauksmes signālus no šīs lidmašīnas.

Lidmašīnā bija 56 pasažieri, tai skaitā viens zēns un divi zīdaiņi, kā arī septiņi apkalpes locekļi un trīs apsardzes darbinieki.

Starp pasažieriem bija 30 Ēģiptes un 15 Francijas pilsoņi, kā arī divi Irākas pilsoņi un pa vienam Alžīrijas, Beļģijas, Čadas, Kanādas, Kuveitas, Lielbritānijas, Portugāles, Saūda Arābijas un Sudānas pilsonim.

Lidojums no Parīzes Šarla de Golla lidostas uz Kairu parasti ir nedaudz ilgāks par četrām stundām. Lidmašīnai bija paredzēts ierasties Kairā pulksten 3:05 pēc vietējā laika (4:05 pēc Latvijas laika).

Ēģiptes armijas meklēšanas un glābšanas vienības ar kuģiem un lidmašīnām pārmeklē Vidusjūras rajonu, kur lidmašīna varētu būt nogāzusies, vēstīja “EgyptAir”. Meklēšanā piedalās arī Grieķija ar divām lidmašīnām un vienu fregati.

Francija ir gatava piedalīties meklēšanā, jo to lūgtu Ēģiptes iestādes, paziņoja Francijas premjerministrs Manuels Valss. Parīzes lidostu pārvalde ir atvērusi krīzes centru, lai palīdzētu lidmašīnas pasažieru tuviniekiem, kas ierodas Šarla de Golla lidostā.

Pazudusī lidmašīna “Airbus A320-232” tika uzbūvēta un piegādāta aviosabiedrībai “EgyptAir” 2003.gadā, informēja vietne “Flightradar24”.

Martā tika nolaupīta “EgyptAir” pasažieru lidmašīna reisā no Aleksandrijas uz Kairu. Psiholoģiski nestabilais nolaupītājs lika tai doties uz lidostu Kiprā, kur viņš pieprasīja tikšanos ar savu bijušo sievu.

Krīze tika mierīgi atrisināta, kad lidmašīnas nolaupītājs pēc sešām stundām lidostā padevās varas iestādēm. Viņš pašlaik atrodas apcietinājumā Kiprā.

Saskaņā ar Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā esošo informāciju, starp Vidusjūrā iekritušās “EgyptAir” lidmašīnas pasažieriem nav bijis Latvijas valstspiederīgo. “Mūsu [Latvijas] vēstniecības ir operatīvi strādājušas un pēc tās informācijas, kas ir mūsu rīcībā, starp pasažieriem nav bijuši Latvijas valstspiederīgie,” aģentūrai BNS sacīja ĀM preses sekretārs – vēstnieks Raimonds Jansons.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube