Vidējie bruto ienākumi uz vienu strādājošo Igaunijā pērn pieauga par 6%, un pirmo reizi pārsniedza 1000 eiro, sasniedzot 1013 eiro, vēstīja Igaunijas Statistikas departaments.

Salīdzinājumā ar 2014.gadu bruto ienākumu pieaugums visstraujākais bija Jegevas, Lēnes, Vīlandes, Veru un Pelvas apriņķos. Katrā no šiem apriņķiem tas sasniedza 7%. Citos apriņķos bruto ieņēmumi pieauga par 6%, izņemot Austrumviru apriņķī, kur ieņēmumu palielinājums pērn bija 5%.

Vidējie mēneša bruto ieņēmumi 900 eiro atzīmi pārsniedza astoņos apriņķos, bet Harju, Tartu un Hījumā apriņķī tie pārsniedza tūkstoš eiro. Viszemākie vidējie bruto ieņēmumi pērn bija Austrumviru apriņķī, kur tie bija 847 eiro mēnesī.

No vietējām pašvaldībām vidējie mēneša bruto ieņēmumi, rēķinot uz vienu strādājošo, vislielākie bija Harju apriņķa pašvaldībās. Jau daudzus gadus šajā apriņķī vislielākie ieņēmumi uz vienu strādājošo bija Vīmsi pašvaldībā, kur tie pērn sasniedza 1442 eiro mēnesī. Galvaspilsētā Talinā vidējie bruto ienākumi mēnesī pagājušajā gadā bija nepilni 1100 eiro.

Vidējie bruto ienākumi vieni no augstākajiem Igaunijā pērn bija arī Lēnes apriņķa Vermsi lauku pašvaldībā. Vismazākie vidējie bruto ienākumi uz vienu strādājošo pērn bija Tartu apriņķa Pīrisāres un Peipsiāres lauku pašvaldībās, kā arī Kallastes pilsētā, kur tie nepārsniedza 700 eiro mēnesī.

Vīrieši Igaunijā pērn vidēji saņēma  par 270 eiro mēnesī vairāk nekā sievietes. Lai gan vīriešu vidējie bruto ienākumi pērn Igaunijā pārsniedza sieviešu mēneša ienākumus, sieviešu ienākumi pērn salīdzinājumā ar 2014.gadu piedzīvoja straujāku pieaugumu – par 7%. Vīriešu ienākumi Igaunijā pērn bija par 5% lielāki nekā 2014.gadā.

Bruto ienākumu saņēmēju skaits Igaunijā pērn būtiski nepieauga – to bija par 1630 vairāk nekā 2014.gadā. Kopumā Igaunijā pērn bruto ienākumus saņēma nedaudz vairāk kā 520 tūkstoši cilvēku. Ienākumu saņēmēju skaits pērn saruka gandrīz visos Igaunijas apriņķos, izņemot Harju, Tartu un Pērnavas apriņķus.

Visvairāk bruto ienākumu saņēmēju skaits samazinājās personu, kas jaunākas par 24 gadiem vidū, ko gan kompensēja ienākumu saņēmēju skaita pieaugums vismaz 63 gadu vecumu sasniegušo iedzīvotāju vidū. 2014.gadā jauniešu vidū ienākumu saņēmēju skaits saruka par 2%, bet pērn krituma temps paātrinājās līdz 7%.

Igaunijas Statistikas departaments šo analīzi veicis, pamatojoties uz Nodokļu un muitas pārvaldes šā gada 31.marta datiem. Vidējie bruto ieņēmumi uz vienu strādājošo tiek iegūti, izdalot vidējo mēneša darba samaksu ar tās saņēmēju skaitu.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube