20.maijā norisinājās preses konference, kas tika veltīta tēmai  “Par izdienas pensiju noteikšanu arī pašvaldības policistiem”.

 Izdienas pensijas ir iespēja saņemt tādās profesijā strādājušajiem cilvēkiem, kuri pēc noteikta laika nostrādāšanas turpmākais darbs ir saistīts ar profesiono iemaņu zudumu vai sociālo bīstamību.

Uz šo dienu izdienas pensiju Latvijā saņem diezgan plašs profesiju  klāsts – aktieri, cirka darbinieki, tiesneši, prokurori, neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā iesaistītie darbinieki,  Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki, Satversmes aizsardzības biroja amatpersonas un iekšlietu struktūru darbinieki, tomēr kā izrādās ne visi. Nezināmu apstākļu dēļ pašvaldības policisti netiek iekļauti šajā sarakstā. Biedrība Gods kalpot Latvijai nāca klajā ar iniciatīvu, kuras pamatā ir  prasība par vienlīdzīgu attieksmi pret pašvaldību policistiem un Valsts policijas darbiniekiem, kuriem atšķirībā no pirmajiem tiek piešķirtas un izmaksātas izdienas pensijas.

Biedrības pārstāvji uzsver, ka tā ir pašvaldības policijas diskriminācija un tādēļ tika veidota jauna iniciatīva likumu projekta iesniegšanai.

Šī likuma nepieciešamība un pieņemšana vairākkārt tika celta 11.Saeimas komisijās, tomēr valdībai bija negatīva attieksme un līdz ar to darbības tika apstādinātas. Dotā jautājuma bezrezultatīva risināšana ilga apmēram astoņus gadus, kamēr biedrība prezentēja savu priekšlikumu “Par izdienas pensiju noteikšanu arī pašvaldības policistiem” un iesniedza to portālā manabalss.lv, kā arī iespēju sniegt parakstus rakstiskā veidā. Rezultātā šis jautājums izrādījās patiesi aktuāls, jo tika savākti 10 918 paraksti (8 715 – rakstiski, 2203 – elektroniski)

Pašvaldības darbinieki cīnās par taisnīgumu – tādām pašām sociālajām garantijām kā, piemeram, Valsts policijai. Konferences noslēgumā visi iesniegtie papīra paraksti tika aiznesti uz Latvijas Republikas Saemas ēku, kurā arī tiks izskatīti un, cerams, ka šoreiz nonāks līdz pozitīvi loģiskām beigām.

Jāpiebils, ka biedrība ir sagatavojusi vēl vairākas citas iniciatīvas portālā balsojam.lv un katram ir espēja sniegt savu balsi par sev tuvāku tēmu.

 

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube