Jau 2. jūnijā no plkst. 19.00 Kalnciema kvartālā norisināsies grupas – leģendas Aurora koncerts. Vakara iesākumā dzirdēsim vēl vienu leģendu Uldi Rudaku ar platēm.

 

Grupa Aurora dibināta 1987. gadā. Vēsturiskais sastāvs: Ritvars Dizkačs, Edgars Beinārs, Svens Himlers, Jānis Dubavs, Eduards Klaubergs, Tālis Timrots, Rūdolfs Kokins, Mārtiņš Sīmanis u.c.

Auroras pamatvērtība un kvalitāte ir vēstījumi, kuri ir aktuāli arī šobrīd. Tie meklējami dziesmu tekstos, kuri norāda uz absurdo, cilvēka un cilvēka prāta ierobežojošajiem faktoriem un vājībām.

Grupa savā pamatsastāvā, ar nelielām izmaiņām, ir piedalījusies daudzos nozīmīgos pasākumos – “Roks par Neatkarību”, “Bildes”, “Roks pret pirātismu”, raidījuma Dzirkstele noslēguma koncertos utt., alternatīvās mūzikas festivālā Next Stop Dānijā. Grupa vairākas reizes ar dziesmām Barjera un Sadauzītais bundzinieks bijusi LR 1 un LR2 Top 10 saraksta augšdaļā. Dziesmas Fetišists koverversija grupas “Sattelites.LV” izpildījumā iekļuva Radio SWH Top 20. Grupa “Sound Poets” koncertos atskaņo dziesmas Barjera mazliet romantiskāku versiju utt…

Veiksmīgā 2014. gada rudens tūre – pašiem par pārsteigumu – izvērtās kā visai skaļa un atgriešanās ar ļoti siltu uzņemšanu no klausītāju puses, gan klubā “Aptieka”, gan divas reizes pārpildītajā Latvijas 1. Rokkafejnīcā. Bijām pagodināti ar iespēju kāpt uz “Palladium” skatuves kopā ar Latvijas grandiem – grupu Jumprava.

Dažus mēnešus vēlāk, ansamblis tika pagodināts ar balvām “Labākais gada koncerts” un portāla Alternative.lv balvu – “Gada atgriešanās”. Koncerti rudenī diemžēl bija tikai pieci un kapacitāte vietām, kurās spēlējām, neļāva visiem interesentiem mūsu sniegumu izbaudīt, tādēļ grupa “Aurora” 2015. gada vasarā nospēlēja nopietnu koncertūri Latvijā, kopumā nospēlējot 11 koncertus, visos nozīmīgākajos LV festivālos un lielākajos klubos.

Ņemot vērā visu augstākminēto, ir nolemts izdot LP albumu (kas grupas pastāvēšanas vēsturē nekad nav ticis darīts), formātā, kurš ir visizturīgākais pret laika pārbaudi, kā arī iespējami siltākais un cilvēciskākais skanējuma ziņā – vinilā. Kā otrs formāts ir izvēlēts klasisks CD. Tiks paredzēta iespēja arī albuma saturu lejuplādēt internetā. Šis ieraksts, mūsuprāt, būtu paliekošs kultūrvēsturisks Latvijas alternatīvās mūzikas mantojums. Pašlaik studijā SKAN norisinās darbs pie albuma materiāla sakārtošanas un “vokalizēšanas”. Albumā būs dzirdami jau klasiskie grāvēji, gan arī daļēji jauns un svaigs materiāls. Plānotais albuma iznākšanas laiks – 2016. gada rudens.

Šī gada vasarā grupa plānojusi tikai divus koncertus – 2. jūnijā Kalnciema kvartālā un 4. jūnijā Ģertrūdes iela teātrī.

2016.gada sastāvs:  Ritvars Dizkačs – vokāls, Jānis Dubavs – ģitāra, Renārs Lazda – ģitāra, Rūdolfs Kokins – bass, Andris Leišavnieks-Štālmanis – bungas.

Pasākuma laikā darbosies dažādas brīvdabas kafejnīcas. Pasākuma norises laiks no 19.00-23.00.

Ieeja bez maksas!

 

aurora1

Saistītās tēmas:

Komentāri 70

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube