Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece darba vizītes Gruzijā ietvaros piedalījās starptautiskajai drošības un aizsardzības politikai veltītā konferencē un uzstājās paneļdiskusijā par drošības izaicinājumiem mazām valstīm. Tajā tika diskutēts par ģeopolitiskajām ietekmes sfērām, efektīvu drošības politiku, attiecībām ar Krieviju, kā arī Eiropas Savienības (ES) stratēģisko skatījumu uz Austrumu partnerības jautājumiem.

“Krievijas agresija Ukrainā būtiski mainījusi situāciju Eiropā – mēs nedrīkstam samierināties, ka Krievija pārkāpj starptautiskās normas. Mēs turpinām aizstāvēt Ukrainas intereses, tādēļ Latvija aicina Eiropas valstis neatkāpties no Krievijai izvirzītajām prasībām un noteiktajām sankcijām. Tas ir efektīvs instruments, kā veicināt Minskas vienošanos izpildi, un palīdzēja lokalizēt militāro agresiju Ukrainas austrumos,” diskusijas ietvaros uzsvēra I.Mūrnece.

“Nereti dzirdams, ka starptautiskā darba kārtība jānosaka pasaules lielvarām un mazām valstīm būtu jāpaklusē. Es tam nepiekrītu. Un Latvijas prezidentūra bija lielisks apliecinājums mazo valstu spējai virzīt Eiropas Savienības darba kārtību,” diskusijā sacīja Saeimas priekšsēdētāja. Viņa atgādināja, ka mūsu valsts prezidentūras ietvaros tika panākts ievērojams progress Austrumu partnerības jautājumos, ko bijām izvirzījuši par savu prioritāti, kā arī tika aktualizēti jautājumi, kas saistīti ar karadarbību Ukrainā.

Ņemot vēra, ka mūsdienās informatīvais karš un Krievijas propaganda raisa nopietnas bažas, mūsu reģiona valstu atbildība un misija ir skaidrot kolēģiem citās valstīs gan Eiropas Savienībā, gan NATO reālo situāciju. „Mums jāturpina stiprināt Eiropas Savienības un NATO sadarbību ar partneriem austrumos, neskatoties uz iekšējiem un ārējiem satricinājumiem,” sacīja I.Mūrniece, paužot atbalstu Gruzijas ciešākai sadarbībai ar NATO un ES.

Avots un foto: Saeimas Sabiedrisko attiecību birojs

 

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube