Pateicoties viņu 300 gadus vecajai leģendai, Shani Shingnapur ik dienas piesaista vismaz 40 tūkstošus ceļotāju.

Iedomājieties ciemu, kur mājām nav durvju, veikali nekad nav slēgti, un neviens nejūtas apdraudēts.

Šis ir stāsts par Shani Shingnapur – nelielu ciematu Indijā, Mahārāštras štatā. Ciemata iedzīvotāji tic, ka viņiem nav jāuztraucas par savu drošību, jo tiem ir nemirstīga ticība Kungam Shani, Saturna Dievam, kurš tiek uzskatīts par apdzīvotu vietu aizbildni.

Leģenda vēsta, ka pirms 300 gadiem, pēc ilgiem cīniņiem ar milzīgu lietu un plūdiem, Panasnala upes krastā tika atrasta izskalota melna, smaga plāksne.Kad ciemata iedzīvotāji pieskārušies pusotru metru lielajai plāksnei ar nūju, no tā sākušas līt ārā asinis.

Vēlāk tajā pat naktī, Kungs Shani parādījies sapnī ciemata galvenajam, ka plāksne bijusi viņa paša elks. Dievība izdeva rīkojumu, ka plāksnei ir jāpaliek ciematā, kur no šī brīža dzīvos ar Shani.

Taču Shani bija viens noteikums: plāksni nedrīkstēja nekur ieslēgt, lai viņš vajadzības gadījumā varētu netraucēti pārraudzīt ciematā notiekošo. Pēcāk Shani svētīja ciema galvu un apsolīja, ka aizsargās ciemu no visām briesmām.

Pēc tam, kad ciema sirdī uz platformas tika uzstādīta šī plātne, visi ciemata iedzīvotāji izlēma atbrīvoties no visām durvīm un slēdzenēm. Viņiem tās vairs nebija vajadzīgas, tagad par viņiem gādāja pats Kungs.

Avots BBC, autors Swati Jain

 

Šī tradīcija turpinājās paaudžu paaudzēs. Dažkārt durvju priekšā tiek nolikti dēļu paneļi, lai tajā neietu suņi, taču joprojām nav pastāvīgu durvju. Visas rotaslietas un nauda netiek kaut kādā īpašā veidā apsargātas, jo ciemata iedzīvotāji tik, ka viņus un viņu mantu sargā Shani. Pat sabiedriskās tualetēm durvis ir vienkārši, plāni aizkari, kas nedaudz pasargā iedzīvotāju privātumu.

2015. gadā ciematā tika atvērts pirmais policijas iecirknis, tomēr vēl līdz šim iecirknis nav saņēmis nevienu sūdzību. Jāpiebilst, ka arī tam nav durvju.

Tāpat, 2011. gadā tika atvērta pirmā bez-atslēgu banka. Lai cienītu ciemata iedzīvotāju uzskatus un ticību, durvis izveidotas no stikla, taču tās nekad netiek slēgtas.

 

Avots:BBC, autors: Swati Jain

 

Kaut arī Shani Shingnapur jau gadsimtiem nav bijušas zādzības, tomēr 2010.gadā kāds tūrists ziņoja, ka tam ir nozagta nauda un dārglietas 35’000 rūpiju apmērā (aptuveni 460EUR). 2011.gadā tika ziņots par nozagtām zeltlietām 70’000 rūpiju apmērā (aptuveni 930EUR), taču pēc tam tika uzskatīts, ka zādzība notikusi ārpus ciemata robežas.

Skeptiķi apgalvo, ka zemais noziedzības līmenis skaidrojams ar ciema attālumu no citām apdzīvotām vietā, nevis brīnumainajām Shani burvju spējām.

 

Avots: BBC, autors: Swati Jain

 

Neatkarīgi no tā, kāda ir patiesība, laiki mainās un daži ciemi apstrīd šo mūžseno tradīciju un meklē palīdzību pie ciema vadības, lūdzot nodrošināt durvis un slēdzenes viņu drošībai.

Taču lielākā daļa Shani Shingnapur ciema, ka tradīcijas tiks saglabātas un Shani turpnās viņus sargāt no ļaunas acs vēl daudzus gadus uz priekšu..

Saistītās tēmas:

Komentāri 4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
 • st patrick’s day parade jersey shore

  I’ve observed in the world of today, video games include the latest popularity with kids of all ages. Often times it may be difficult to drag your family away from the activities. If you want the very best of both worlds, there are lots of educational…

 • st patrick’s day north jersey

  Along with every thing which seems to be developing throughout this specific subject material, many of your opinions tend to be quite radical. Nonetheless, I am sorry, but I can not give credence to your whole suggestion, all be it radical none the les…

 • st patrick’s day t shirt

  My husband and i got very delighted Peter managed to do his preliminary research with the precious recommendations he got when using the blog. It is now and again perplexing to simply choose to be handing out guidance that many people today could have…

 • st patrick day apparel target

  Thanks for another wonderful post. Where else could anyone get that kind of info in such an ideal way of writing? I’ve a presentation next week, and I’m on the look for such information.

youtube icon
Abonēt youtube