No 1. jūnija Rīgas pilsētas pašvaldība valsts vietā sāks izmaksāt pabalstus auklīšu pakalpojumu saņemšanai, lai vecāki varētu noalgot sertificētu auklīti, ja viņu bērns vēl nav ticis vēlamajā bērnudārzā. Ikmēneša pabalsta apmērs aprēķināts 116 eiro mēnesī.

Lai saņemtu līdzfinansējumu, vecākiem un bērniem ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem:
• bērns ir vismaz pusotru gadu vecs;
• bērns un viens no vecākiem ir deklarēts Rīgā;
• ir noslēgts līgums starp aukli un vecākiem;
• aukle nav bērna vecāks;
• bērns ir reģistrēts rindā bērnudārzā un pieteikumā norādītais vēlamais uzsākšanas datums ir pagājis;
• pieteikumā nav atzīmēts, ka nevēlas saņemt pirmsskolas pakalpojumu pašvaldības iestādē;
• bērns nav bijis iekļauts uzņemšanas sarakstā (no 01.06.2016.);
• bērns nekad nav bijis kādas izglītības iestādes, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu, audzēknis.
Ja ir visi nepieciešamie kritēriji, tad var meklēt auklīti un informēt pašvaldību portālā eriga.lv. Reģistrēties nāksies arī tiem, kas agrāk saņēma valsts līdzfinansējumu.

Būtiski: pašvaldībai jāziņo tikai pēc tam, kad izvēlētā auklīte būs noslēgusi līgumu ar departamentu.
Tāda kārtība saistīta ar to, ka auklītēm, kas vēlēsies sniegt pakalpojumus šīs programmas ietvaros, ir jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā un Izglītības kvalitātes valsts dienestā, savukārt pēc tam jānoslēdz līgums ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.
Līdzfinansējumu aprēķina saskaņā ar aukles iesniegto bērna apmeklējuma tabulu, ņemot vērā datumu, ko vecāks norādījis kā pakalpojuma saņemšanas sākuma datumu.
Līdzfinansējumu aprēķina tikai par vienu iepriekšējo mēnesi, tas ir, jūlijā tiks apmaksāti tikai jūnijā sniegtie pakalpojumi, augustā tiks apmaksāti jūlijā sniegtie pakalpojumi utt.
Vecākiem jāinformē IKSD arī gadījumos, ja tiek mainīta aukle, ar aukli tiek pārtraukta sadarbība vai mainās kontaktinformācija.
Ja bērns ir bijis iekļauts uzņemšanas sarakstā un vecāks piedāvājumu ir pieņēmis un noslēdzis līgumu ar pašvaldības pirmsskolu, tad līdzfinansējumu maksās līdz datumam, kad pašvaldība faktiski bērnu var uzņemt. Piemēram, ja bērnam maijā palika 1,5 gads, bet septembrī tiek piedāvāta vieta dārziņā, tad līdz septembrim būs iespējams saņemt pabalstu.
Portālā e-skola.lv ir izveidota jauna sadaļa “Aukļu pakalpojums”, kur pieejama izsmeļoša informācija. Tāpat vairāk var uzzināt portālā info.riga.lv.
Šis pakalpojums sāks darboties no 1.jūnija un pieteikumus e-riga.lv varēs sākt iesniegt no šī datuma.

 

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube