Uzturoties darba vizītē Kazahstānā, Saeimas deputāti piedalās Kazahstānas parlamenta Senāta rīkotajā starptautiskajā konferencē, kas veltīta šobrīd aktuālai tēmai – “Reliģija pret terorismu”.

Konferencē Latviju pārstāvēja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs un deputātu grupas sadarbībai ar Kazahstānas parlamentu vadītāja Inguna Sudraba.

Konferences tēma ir aktuāla visai starptautiskajai sabiedrībai. Terorismam nekad nav attaisnojuma, tādēļ svarīgi, lai tā apkarošanā un novēršanā būtu labi koordinēta sadarbība, tostarp valstu parlamentu līmenī. Arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā pienesums un Eiropas Padomes konvencijas protokols par terorisma novēršanu, kuru dalībvalstis Rīgā parakstīja 2015.gada 22.oktobrī, ir priekšnoteikumi, lai varētu atpazīt un novērst jau agrīnas terorisma pazīmes, nodrošinot terorisma izplatības prevenciju,” uzsver I.Lībiņa- Egnere.

Saeimas priekšsēdētājas biedre akcentē, ka terorismam ir neskaitāmi izpausmes veidi. “Mēs dzīvojam laikā, kad, slēpjoties aiz reliģiskiem uzstādījumiem, tiek iznīcinātas gan cilvēciskās, gan garīgās pamatvērtības. Tādēļ nozīmīgs ir jautājums – kā apkarot terorismu pasaulē, neierobežojot personu reliģiskās brīvības un kultūras atšķirības.”

Uzrunu Latvijas delegācijas vārdā konferencē “Reliģija pret terorismu” teica deputātu grupas sadarbībai ar Kazahstānas parlamentu priekšsēdētāja, Saeimas deputāte Inguna Sudraba.

Avots: Saeimas Preses dienests

 

Saistītās tēmas:

Komentāri 980

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube