Daugavgrīvas cietoksnis ir īpaša nozīmīga un vēsturiska vieta, kurā vienmēr atradusies armija. Cietokšņa pirmsākumi meklējami tālajā 17. gadsimtā, kad poļu – zviedru kara laikā (1608.gadā) te tika uzcelts pirmais nocietinājums ar vērienīgu kara nākotni. Cietoksnis tika veidots kā ideālā pilsēta un kad 1993.gadā no tā aizgāja Krievijas federācijas armija, to pārņēma Latvijas aizsardzības spēki.

 

 

1999. gadā Aizsardzības ministrija nolēma cietokšņa teritoriju nodot VAS Aizsardzības īpašuma fondam, tomēr valsts vēlējās cietoksni atgūt, kā rezultātā notika tiesāšanās process, kas beidzās tikai 2014.gadā.  Tagad šīs teritorijas apsaimnieko NVO Bolderājas grupa. Kaņepes Kultūras centrs apvienojās ar biedrību un nolēma organizēt unikālu festivālu ar nosaukumu KOMETA, kā mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību svarīgai tēmai – vai tiešām otrs nozīmīgākais Rīgas pilsētas vēsturiskais piemineklis var vienkārši stāvēt un iet postā? Viens no svarīgākajiem pasākuma faktoriem ir tāds, ka ar šo festivālu neviens nemēģina iegūt peļņu. Piemēram, organizatori nevēlas gūt peļņu no ēdināšanas uzņēmumiem. Visi ēdināšanas uzņēmumi festivālam neko nemaksās. “Mēs neesam komerciāls pasākums, kura mērķis ir gūt peļņu”, saka Dāvis Kaņepe.

 

Galvenā festivāla ideja ir uzdāvināt sabiedrībai interesi pret šo vēsturisko objektu un pievērst uzmanību tās nozīmīgumam. Līdz ar to, pirmais plāna punkts, kas tiks veikts festivāla laikā, ir laboratorija Zvaigzne, kurā būs aicināti profesionāli arhitekti, urbānisti un apmeklētāji, lai kopīgiem spēkiem un ar svaigām idejām iesaistītos dažādu nākotnes vīziju ģenerēšanā. Speciālajos workshop’os centīsies iegūt pēc iespējas vairāk priekšlikumu – bāzi ar informāciju šīs vietas attīstīšanai, ko varētu publicēt un dalīties ar politiķiem.

 

 

Festivāla koncepcija ir tāda, ka atrodoties vienā vietā, var apceļot visu pasauli.  Uz galvenās skatuves, kurai dots nosaukums Pasaules skatuve, uzstāsies muzikanti turpat vai no visiem kontinentiem. Ir paredzētas arī trīs zāles, kurās varēs baudīt pozitīvu reggae mūziku, kvalitatīvu elektroniku, kā arī būs improvizācijas skatuve Melnais Caurums.

Dienas laikā norisināsies publiskās lekcijas, kurās tiks runāts par aktuālām politiskajām un sociālajām tēmām – par neredzamu rasismu, dzimumu vienlīdzību un citām. Tāpat viesiem būs iespēja izteikt savas domas publikas priekšā.

Arī par veselīgu attieksmi pašiem pret sevi un pret dabu ir padomāts – festivāla laikā apmeklētājiem tiks piedāvāta tikai ekoloģiska pārtika, kā arī ūdens bez maksas. KOMETA teritorijā netiks lietoti vienreizējie trauki, un cilvēki būs aicināti ierasties ar savām krūzītēm, lai aizbraucot mājās, cietokšņa teritorija paliktu tīra un sakopta.

Vēl kas interesants – katrs festivāla apmeklētājs saņems ielūgumu un trīs dienu laikā viņam būs jāiet un jāiepazīst vietējā apkaime, lai ielūgtu vienu no Daugavgrīvas iedzīvotājiem uz atklāto durvju dienu, kas norisināsies svētdien, 10.jūlijā.

 

 

Diemžēl, mūsdienu pasaulē notiek daudz nepatīkamu lietu, kuras mainīt ir grūti un reizēm pat neiespējami, tāpēc pēdējā laikā īpaši aktuālas ir kļuvušas tēmas par miera un labklājības veicināšanu. Mūzika tiek uzskatīta par vienu no spēcīgākajiem ieročiem un tieši tāpēc festivāla norises vieta ir īpaši simboliska, jo tās lokācija ir bijusī karadarbības zona. Ierodoties uz festivālu KOMETA, kas norisināsies 7. – 10.jūlijā, tu kļūsi par daļu no kaut kā kosmiska un ļoti, ļoti vērtīga. Mēs domājam, ka šis būs patiesi citāds mūzikas festivāls. Uz tikšanos!

Vairāk par festivālu vari uzzināt šeit.

 

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube