BNS – Nav pamata cerēt uz “pilnīgu uzvaru” Sīrijā, tāpēc ir jāpanāk politisks risinājums šajā valstī notiekošajā, pēc tikšanās ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (“Vienotība”) preses konferencē pauda Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarīfs.

Viņš uzsvēra, ka pašlaik nav pamata cerēt uz pilnīgu situācijas deeskalāciju Sīrijā, tāpēc visām iesaistītajām pusēm, tostarp Eiropas Savienībai (ES) un Irānai nepieciešams strādāt kopā, lai panāktu politisku risinājumu un kompromisu Sīrijā. Irāna jau pirms diviem gadiem esot piedāvājusi četru punktu plānu, kas ietver diplomātiskas rīcības konflikta mazināšanai.

“Ekstrēmisti ir apdraudējums visiem, arī musulmaņiem,” sacīja Zarīfs, norādot, ka “ekstrēmistiem ir zināms atbalsts zināmās teritorijās un tāds arī vienmēr būs”.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka vēsturiskā vizītē Latvijā ieradies Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavāds Zarifa. Viņš Latvijā ieradies kopā ar vairāk nekā 60 lielāko Irānas uzņēmumu vadītāju, kuri pārstāv kokrūpniecības, metālapstrādes, naftas pārstrādes, mašīnbūves, transporta un loģistikas, ieguves rūpniecības, plastmasas ražošanas, finanšu un banku sektora, veselības aprūpes, pārtikas, lauksaimniecības, IT un citas jomas.

Zarīfam paredzētas tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (NA), ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (“Vienotība”) un citām Latvijas amatpersonām. Vizītes laikā parakstīts abu valstu Ārlietu ministriju saprašanās memorands par politiskajām konsultācijām.

Informācija : BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube