BNS – Saistībā ar prokurora Kaspara Cakula izteikto lūgumu uz tiesas sēdi aicināt Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes eksperti Ķīpsalas slepkavības lietas iztiesāšana atlikta līdz rudenim, aģentūra BNS uzzināja Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā.

Prokurors lūgumā tiesai norādīja, ka valsts apsūdzības ieskatā nepieciešams izsaukt uz tiesu Kriminālistikas pārvaldes DNS ekspertīzes nodaļas eksperti, lai precizētu divus jautājumus.

Kaut arī tiesnese Ieva Andžāne aģentūrai BNS iepriekš pauda, ka ceturtdienas, 2.jūnija, sēdē liecību varētu sniegt lietā apsūdzētais jaunietis Ņikita Konokotovs, prokurora pieteiktā lūguma dēļ apsūdzētais neliecināja, taču sēdē tika veikta rakstveida pierādījumu pārbaude.

Nākamā sēde Ķīpasalas slepkavību lietā paredzēta 12.septembrī plkst.13 un tajā tiks uzklausīta eksperte. Savukārt Konokotova pratināšana notiks pēc tam.

Jau ziņots, ka Ķīpsalas slepkavību lietā apsūdzētais Konokotovs psihiatriskajā ekspertīzē atzīts par pieskaitāmu, taču viņam ir konstatēti organiskie personības traucējumi, kas izpaužas kā ne visai pareiza uzvedība, piemēram, cilvēks var būt hiperaktīvs, var būt pārāk liela aktivitāte un agresivitāte. Šie traucējumi ne vienmēr ir pamanāmi, neadekvāta uzvedība var būt tikai atsevišķās situācijās. Ekspertīzes veicēji iepriekš norādīja, ka minētie traucējumi nevarēja ietekmēt Konokotova spēju saprast un vadīt savu darbību.

Konokotovs tiek turēts aizdomās par divām 2014.gada decembrī izdarītām sieviešu slepkavībām Ķīpsalā. Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, apsūdzētais Ņikita Konokotovs uzbruka cietušajām, pielietoja fizisku vardarbību, cietušās žņaudzot un vairākkārt sitot ar koka nūju pa dzīvībai svarīgām ķermeņa daļām, kā arī ņirgājās par saviem upuriem slepkavību izdarīšanas laikā.

Pēc pielietotās vardarbības apsūdzētais pārmeklēja noslepkavotās sievietes. 6.decembrī apsūdzētajam nolaupīt mantu apsūdzētajam neizdevās, jo cietušajai tās nebija, bet 18.decembrī apsūdzētais no otras cietušās sievietes somas nolaupīja mobilo telefonu un naudu piecu eiro apmērā, kā arī personas apliecinošu dokumentu.

1996.gadā dzimušais jaunietis apsūdzēts par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un tā saistīta ar laupīšanu, par ko var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat jaunietis tiek apsūdzēts par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga nolaupīšanu, noslēpšanu, tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kā arī par nolaupītā dokumenta, zīmoga vai spiedoga izmantošanu vai realizēšanu, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Konokotovs konkrētajās inkriminētajās apsūdzībās savu vainu neatzīst.

Informācija : BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube