Latvijas ukraiņi piektdien, 10.jūnijā, Rīgā, iepretī Krievijas vēstniecībai, protestēs pret karu Ukrainā,  liecina  organizācijā “Latvijas Ukraiņu kongress”.

Piektdien, 10.jūnijā, Eiropā, Kanādā un ASV tiks rīkota starptautiska protesta akcija “Stop Putin’s War” in Ukraine!. Paredzēts, ka cilvēki visā pasaulē piedalīsies protesta akcijās, lai pieprasītu nekavējoties pārtraukt cilvēku nogalināšanu Austrumukrainā.

“Latvijas Ukraiņu kongress” norāda, ka saskaņā ar Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērojumiem, situācija Donbasā pasliktinājusies un Krievijas atbalstītie bruņotie formējumi nepilda Minskas vienošanās. Tā rezultātā pēdējās dienās tiek nogalināti un ievainoti Ukrainas pilsoņi.

“Mūsu sirdis sāp, mēs nevaram to mierīgi novērot un stāvēt malā. Daudz dažādu kopienu no pasaules valstīm pievienojušās mūsu protesta akcijai. Mēs esam pārliecināti, ka kopā varam apturēt Krievijas agresiju pret Ukrainu. Mēs lūdzam – atbalstiet mūs. Iznāciet un nostājieties mums līdzās,” teikts organizācijas paziņojumā.

Protesta akcija Rīgā notiks piektdien, plkst.18.00, Antonijas ielā 2 iepretī Krievijas vēstniecībai. Protesta akcijā tiks izteikta prasība izvest Krievijas personālu un tehniku no Ukrainas teritorijas, stiprināt EDSO, panākt organizācijas diennakts darbību, kā arī ļaut tai piekļūt tai Ukrainas un Krievijas robežas daļai, kuru Kijeva pagaidām nekontrolē. Tāpat protesta akcijas dalībnieki vēlas panākt sankciju turpināšanu pret Krieviju.

“Latvijas Ukraiņu kongress” uzsver, ka Krievijas agresija Ukrainā ir prasījusi jau vairāk nekā 9000 valsts iedzīvotāju dzīvību, vairāk nekā 20 tūkstoši guvuši ievainojumus, bet 1,7 miljoni cilvēku bijuši spiesti pamest savas mājas.

Informācija : BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube