Ventspils mēra Aivara Lemberga lietā tiesa pirmdien plāno ārzemju liecinieka nopratināšanu videokonferences režīmā,  iepriekš informēja tiesā.

Iepriekšējā sēdē apsūdzētā Anša Sormuļa neierašanās dēļ Rīgas apgabaltiesa atlika tā Lemberga lietā pieteikto lūgumu izskatīšanu. Tādēļ patlaban nav skaidrs, kad pieteiktie lūgumi varētu tikt izskatīti, jo sēdē, kas plānota 6.jūnijā plkst.11, paredzēta ārzemju liecinieka nopratināšana videokonferences režīmā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Lemberga advokāte Irina Kauke tiesai bija izteikusi lūgumu mainīt Lembergam noteikto drošības līdzekli – aizliegumu ieņemt Ventspils domes priekšsēdētāja amatu.

Lembergs ir iesniedzis lūgumu, lai liecinieks precizē tiesā iesniegto liecību par kompāniju akciju piederību un citiem jautājumiem. Uzņēmēja Sormuļa aizstāvis Jānis Rozenbergs izteica lūgumu atkārtoti aicināt divus aizstāvības lieciniekus, kas vēl nav pratināti, kā arī lūgumu pievienot lietai divus iepriekš iesniegtus spriedumus.

2008.gadā tika apvienoti abi tiesai nodotie kriminālprocesi, kuros apsūdzēts Lembergs. Kopumā apvienotajā lietā ir apmēram 200 sējumu. Bez Ventspils mēra apsūdzēts arī viņa dēls Anrijs Lembergs un Ventspils uzņēmējs Sormulis.

Lembergs tiesai nodotajā kriminālprocesā apsūdzēts pēc vairākiem toreizējā Kriminālkodeksa pantiem – par pilnvaru realizāciju interešu konflikta situācijā, esot valsts amatpersonas statusā, kukuļņemšanu, kā arī dokumenta viltošanu vai izmantošanu. Viņš arī apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

Pirmajā tiesai nodotajā kriminālprocesā prokuratūra Lembergu apsūdzējusi, ka viņš kā amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, personiski vairākkārt pieņēmis kukuļus kopumā 239 670 latu (341 tūkstoša eiro) apmērā, kas saistīti ar kukuļa izspiešanu par darbību izdarīšanu un neizdarīšanu kukuļdevēja interesēs, ko viņš varēja īstenot, izmantojot dienesta stāvokli.

Viņš apsūdzēts arī par to, ka personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī organizētā grupā izdarījis noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu 4 916 900 latu (6,996 miljonu eiro) apmērā, pārkāpjot likumā noteiktās prasības, un, apzinoties šo līdzekļu un mantas iegūšanas noziedzīgumu, izstrādājis nepatiesu dokumentu un to izsniedzis, kā arī veicinājis un piedalījies mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegti, izdarot to mantkārīgā nolūkā un personīgās ieinteresētības dēļ.

Lembergs apsūdzēts arī par to, ka izdarījis tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, radot ar šīm darbībām būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldes kārtībai un ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, izdarot to mantkārīgā nolūkā, realizēja pilnvaras interešu konflikta situācijā, radot būtisku kaitējumu valsts un sabiedrības interesēm, izdarīja tīšu likumā noteikto pilnvaru īstenošanu interešu konflikta situācijā, nodarot būtisku kaitējumu valsts un sabiedriskajām interesēm, kā arī apzināti norādījis nepatiesas ziņas likumā noteiktajās deklarācijās.

Drošības līdzeklis – aizliegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus – Lembergam piemērots 2007.gadā. Tas gan neliedz viņam iespēju šajā krēslā praktiski atrasties.

Informācija : BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube