Latvijas Nacionālie bruņotie spēki no Roņu salas uz Rīgu evakuējuši divas cietušas personas, aģentūra BNS uzzināja Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienestā.

Pirmdien plkst.23.40 Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no Igaunijas meklēšanas glābšanas un koordinācijas centra, ka Roņu salā ir cietušas divas personas, kas atrodas medicīniskā personāla aprūpē un ir nepieciešama viņu evakuācija uz slimnīcu. Igaunijas kolēģi informēja arī par to, ka viņu rīcībā nav pieejams meklēšanas un glābšanas helikopters.

MRCC Rīga nekavējoties izsludināja trauksmi Gaisa spēku aviācijas bāzē dežurējošajam helikopteram un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Bruņoto spēku helikopters “Mi-17” ar medicīniskās palīdzības dienesta personālu devās uz Roņu salu, lai veiktu medicīnisko evakuāciju.

Otrdien plkst.03.45 Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopters nogādāja cietušās personas un mediķus Rīgā.

MRCC Rīga ir Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta apakšvienība, kas darbojas nepārtrauktā režīmā 24 stundas diennaktī, organizējot, koordinējot un vadot cilvēku meklēšanas un glābšanas operācijas, medicīniskās konsultācijas un evakuācijas jūrā, kā arī veic vairākus citus uzdevumus, kas saistīti ar drošu kuģošu un naftas piesārņojuma seku likvidēšanu jūrā.

MRCC Rīga atgādina, pirms izlemjat pavadīt laiku ūdens tuvumā vai nodoties atpūtai jūrā, izmantojot laivu, jahtu vai citu peldlīdzekli, rūpīgi pārdomājiet, vai jums ir līdzi viss nepieciešamais glābšanas ekipējums, kā arī aicina visus atpūtas uz ūdens cienītājus pirms iešanas jūrā informēt savus tuviniekus, kā arī pirms uzsākat aktivitātes jūrā, informējiet Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru, norādot paredzēto aktivitāšu vietu, laiku un kontaktpersonu krastā, kura nepieciešamības gadījumā varētu sniegt par jums vajadzīgo informāciju.

Nelaimes gadījumā jūrā nekavējoties jāinformē Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs, zvanot uz trauksmes tālruņa numuru 115.

Informācija : BNS

Publicitātes bilde

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube