Labklājības ministrija (LM) trešdien godinās Ģimenei draudzīga komersanta statusa ieguvējus, pasniedzot īpašu apliecību un uzlīmi darba devējiem, kuri savā uzņēmumā īsteno ģimenei draudzīgu politiku .

Šogad statusu saņems 24 uzņēmumi, kuri tika apzināti un atlasīti sadarbībā ar Ilgtspējas indeksu, kopīgi izstrādājot un indeksa aptaujas anketā iekļaujot atbilstošus kritērijus par ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā.

“Ģimenei draudzīga komersanta statuss tiek piešķirts jau devīto reizi, un ir gandarījums, ka interese par tā iegūšanu ar katru gadu pieaug. Tas liecina, ka arvien vairāk uzņēmumu izvēlas atbildīgu biznesu, veicinot darbiniekiem, klientiem un viņu ģimenēm piemērotu vidi, labvēlīgu attieksmi un savstarpējo cieņu,” komentē labklājības ministrs Jānis Reirs.

Viens no kritērijiem statusa piešķiršanai ir uzņēmuma orientācija uz efektīvu darba un ģimenes dzīves saskaņošanu, piemēram, nodrošinot attālinātā darba iespējas, elastīgu darba laiku. Tāpat vērtē arī nodarbināto veselības aizsardzību darbavietā, uz klientu orientētu pakalpojumu sniegšanu, atbalsta nodrošināšanu bērniem un ģimenēm veltītiem pasākumiem, iesaistīšanos labdarībā. Vērtē arī uzņēmuma telpu un aprīkojuma atbilstību bērna vajadzībām. Ne mazāk būtiskas ir rūpes par klientiem, jo tās veicina uzņēmuma lojalitāti, kā arī sekmē tā reputāciju, tostarp arī starptautiskajos tirgos.

Šogad izvērtēšanas kritērijos ir iekļauti arī LM īstenotā projekta “Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku” noteiktie principi.

Statusa piešķiršanas pasākums notiks trešdien plkst.10.30 Atbildīgu ideju tirgus ietvaros RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O6, Rīgā, Ūdens ielā 6.

Informācija : BNS

PUblicitātes bilde

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube