Saeima ceturtdien trešajā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā “Par aviāciju”, kas paredz dot atļauju Latvijas armijai nosēdināt vai iznīcināt bezpilota lidaparātus pie militārajiem objektiem vai to tuvumā, noskaidroja parlamentā.

Šādas izmaiņas izstrādātas, lai novērstu kaitējumu valsts aizsardzības interesēm.

Likumprojektā noteikts, ka Nacionālo bruņoto spēku komandieris vai viņa pilnvarota persona varēs pieņemt lēmumu par bezpilota gaisa kuģu piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, pielietojot šaujamieročus vai speciālos līdzekļus. To varēs darīt, ja attiecīgais lidojums būs veikts, pārkāpjot lidojumu aizliegumu virs militārajiem objektiem vai to tuvumā, kā arī gaisa telpas aizliegtajās zonās, īslaicīgi rezervētajās vai norobežotajās zonās, kas nepieciešamas Latvijas armijas vajadzībām.

Bezpilota gaisa kuģi var apdraudēt militāros lidlaukus un aviācijas poligonus, kā arī radīt nekontrolētas izlūkošanas darbības riskus un objekta drošības integritātes apdraudējumu, teikts likumprojekta anotācijā.

Vienlaikus Tautsaimniecības komisijas deputāti iepriekš valdībai uzdeva izstrādāt un līdz šī gada 1.oktobrim iesniegt Saeimai likumprojektus, kas paredzētu citus gadījumus, kad piespiedu kārtā arī citviet jāpārtrauc bezpilota lidaparātu pārvietošanās. Iepriekš atbildīgajiem ministriju pārstāvjiem deputāti norādīja, ka būtu jāpaplašina teritoriju loks, piemēram, šādu lidaparātu izmantošanas aizliegumu attiecināt arī uz masu un sabiedriski nozīmīgiem pasākumiem.

Informācija : BNS

Publicitātes bilde

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube