Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) iesniedzis premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS) demisijas rakstu, sabiedriskos medijus informēja premjerministrs. Kučinskis demisijas rakstu pieņēmis, jo Belēvičs viņam melojis saistībā ar saņemtajiem veselības pakalpojumiem. Premjerministrs jau sagatavojis rīkojumu par Belēviča atbrīvošanu. Kučinskis norādīja, ka šādi rīkojies, jo Belēvičs ceturtdien atzinies viņam melos.

Premjerminists teica, ka nosoda Belēviča melus. Viņaprāt, Belēvičam šajā situācijā vajadzēja izrādīt vīrišķību un jāatzīst izdarītais. Kučinskis arī sacīja, ka jāvērtē arī iespējamā čeku viltošana, jo varētu būt, ka Belēviča uzrādītie čeki par maksājumiem privātklīnikai bijuši “kādi citi čeki”.

Kučinskis norādīja, ka ātri jāatrod Belēviča aizvietotājs, lai būtu drošība, ka iesāktās reformas tiks turpinātas. Kandidātu šim amatam gan pašlaik nav. Pagaidām veselības ministra pienākumus pildīs Uldis Augulis (ZZS).

Pēc Kučinska domām, esot bijis pamats vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, jo tas esot devis signālu Belēvičam, ka patiesība tiks uzzināta.

Par iespējamo Belēviča darbību Saeimā Kučinskis norādīja, ka tas jāizlemj pašam Belēvičam, taču, viņaprāt, Belēviča politiskā karjera ir beigusies.

“Latvijas Avīze” piektdien vēsta, ka Belēvičs par valsts naudu ārstējies vēl šonedēļ, nevis kā pats apgalvoja, pirms daudziem gadiem.

Lai gan Belēvičs iepriekš žurnālistiem paziņoja, ka valsts apmaksātus veselības aprūpes pasākumus 25 gadu laikā pēdējo reizi saņēmis 2004.gadā, Belēviča operācijas veicējs, “Ādažu privātslimnīcas” ārsts Jānis Zaržeckis laikrakstam atzina, ka Belēvičs gan 30.maijā, gan 6.jūnijā ir ticis operēts valsts apmaksātā programmā.

“Latvijas Avīze” iepriekš vēstīja, ka Belēvičs maijā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā esošajā Latvijas Onkoloģijas centrā, iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta operācija. Belēvičs uz to reaģēja, sakot, ka ir apmelots un nav izmantojis centra pakalpojumus nedz par maksu, nedz par valsts līdzekļiem.

Politiķis skaidroja, ka gan iepriekšējās nedēļas pirmdienā, gan arī šajā pirmdienā ir veicis divas operācijas, taču nevis Onkoloģijas centrā, bet gan “Ādažu privātslimnīcā”. Ministrs arī žurnālistiem izdalīja čeku kopijas, kuros redzams Ādažu slimnīcas pakalpojumi 30.maijā un 6.jūnijā par divām identiskām summām – 45 eiro. Čeki datēti ar plkst.7.19 un plkst.7.09.

Viņam atbalstu iepriekš pauda gan ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, gan Kučinskis. Abi politiķi norādīja, ka viņiem nav iemesla Belēvičam neticēt, savukārt, ja ministrs “melo acīs skatīdamies”, tad viņam amats būs jāpamet.

Laikraksts vēsta, ka reālās cenas rokas operācijām Latvijas privātklīnikās ir desmitiem un simtiem reižu lielākas. Mikroķirurģijas centra oficiālais cenrādis parāda, ka nav nevienas rokas operācijas, kas maksātu mazāk par 240 eiro, un to cenas pārsniedz arī 900 eiro par operāciju.

 

Informācija un foto: BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube