Balkoni ir dzīvokļu īpašnieku atbildība, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” piektdien sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

“Tā ir 100% dzīvokļu īpašnieku atbildība, atbilstoši Latvijas likumdošanai. Par balkonu remonta izmaksām ir atbildīgi visi mājas īpašnieki, līdz ar to pierunāt samaksāt kaut nelielu summu par balkonu, kas nav attiecināms uz tavu dzīvokli, nav viegli,” komentēja Rīgas mērs.

Runājot par būvvaldes iespējām aizliegt balkonu ekspluatāciju, viņš teica, ka atsevišķos gadījumos tas būs jādara, bet jāsaprot, ka atbildīgajām amatpersonām vispirms būtu jātiek balkonā, lai to pārbaudītu, kā arī jautājums ir – kā administrēt aizliegumu. “Aizlīmēsim ar plēvi, bet kas tālāk? Kurš pārbaudīs, ka iedzīvotājs neturpinās likt burkas ar gurķiem uz balkona,” viņš norādīja.

Jau ziņots, ka 28.maijā daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Patversmes ielā 22 nobruka balkons otrā stāva dzīvoklim, kā rezultātā viens vīrietis salauza kāju, bet otrs guva mugurkaula traumu. Pēc pārbaudēm atzīts, ka ēkas Patversmes ielā 22 balkons nobruka galvenokārt sarūsējušo tērauda konstrukciju dēļ. Tam atbildīgās amatpersonas esot pievērsušas uzmanību jau vairāku gadu garumā.

Rīgā gandrīz 30 tūkstošiem dzīvojamo ēku balkonu ir sasniegta kalpošanas ilguma maksimālā robeža, Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komitejā ceturtdien teica Rīgas namu pārvaldnieka (RNP) valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis.

Ziņojumā pausts, ka sabiedrības pārvaldīšanā ir dzīvojamās mājas ar kopumā 29 837 balkoniem. Ēkām, kuras ir tādas pašas sērijas kā dzīvojamā māja Patversmes ielā 22k-2, kurai nobruka balkons, kopā ir 8492 balkoni.

Dokumentā norādīts, ka lielai daļai dzīvojamo māju konstrukciju, tai skaitā balkoniem, ir sasniegta kalpošanas ilguma maksimālā robeža. 2014.gadā dzīvokļu īpašnieki tika aicināti ziņot par balkonu stāvokli. Tāpat īpašniekiem tika nosūtīts paziņojumus par balkonu apsekošanu. Ja apsekošanas laikā kādam no balkoniem tika konstatēti būtiski defekti, tad īpašniekam tika sūtīti paziņojumi par balkona izmantošanas ierobežojumiem. Laika periodā no 2014.gada janvāra līdz 2015.gada septembrim tika saņemti un reģistrēti 369 dzīvokļu īpašnieku pieteikumi par balkonu tehniskā stāvokļa novērtēšanu.

Sabiedrības pārvaldīšanā esošajām 85 dzīvojamajām mājām remonta darbu plānos 2014., 2015. un 2016.gadam iekļāva remonta darbus saistībā ar balkonu tehniskā stāvokļa uzlabošanu aptuveni 440 tūkstošu eiro apmērā. Pašlaik 44 dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki veido finanšu līdzekļu uzkrājumu balkonu remontam par kopējo summu viena miljona eiro vērtībā.

Informācija : BNS

Publicitātes bilde

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube