Demisionējušais veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) pirmdien nolicis Saeimas deputāta mandātu, medijiem šo informāciju apstiprināja ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Piektdien, 10.jūnijā, veselības ministrs Belēvičs iesniedza premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS) demisijas rakstu. Premjerministrs demisijas rakstu pieņēma, jo Belēvičs viņam melojis saistībā ar saņemtajiem veselības pakalpojumiem.

Kučinskis tajā brīdī norādīja, ka Saeimas deputāta mandāta nolikšana ir paša deputāta izvēle, bet, viņaprāt, Belēviča politiska karjera ir beigusies.

Savukārt piektdienas pēcpusdienā demisionējošais ministrs izstājās no Latvijas Zaļās partijas. Belēvičs žurnālistiem pastāsīja, ka šādi rīkojies, lai viņa neētiskā rīcība nemestu šaubu ēnu uz partiju, kuras biedrs bijis jau 14 gadus. Viņš norādīja, ka turpinās būt partijas atbalstītājs.

Piektdienas vakarā kļuva zināms, ka veselības ministra amatam tiek virzīta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Anda Čakša. Par viņas kandidatūras virzīšanu pirmdien lems ZZS valde.

Kučinska valdība tika apstiprināta 2016.gada 11.februārī. Belēvičs veselības ministra amatā bija kopš 2014.gada novembra.

Čakša no 2011.gada ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja. No 2014.gada Čakša darbojās arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdē. 2015.gada decembrī viņa no Stradiņa slimnīcas valdes atkāpās.

Juridiski Belēvičs būs Saeimas deputāts līdz brīdim, kad viņa vietā deputāta pilnvaras tiks apstiprinātas personai, kas vēlēšanās būs ieguvusi nepieciešamo atbalstu.

Jau vēstīts, ka pēc skandāla saistībā ar ķirurģisku manipulāciju veikšanu Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot oficiālo pacientu reģistrācijas kārtību, Belēvičs piektdien atkāpās no amata. Tāpat Belēvičs paziņoja par izstāšanos no Latvijas Zaļās partijas.

Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) ir piedāvāts veselības ministra amatam virzīt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājas Andas Čakšas kandidatūru.

Sagaidāms, ka šodien Čakšas kandidatūra tiks oficiāli izvirzīta.

 

Informācija : BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube