Latvijas ārstu biedrība (LĀB) pieprasīs ministru prezidentam Mārim Kučinksim (ZZS) izvērtēt Veselības ministrijas (VM) Valsts sekretāres Solvitas Zvidriņas rīcību un atjaunot amatā Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) vadītāju Viesturu Krūmiņu, preses konferencē pirmdien pauda LĀB vadītājs Pēteris Apinis.

Apinis norādīja, ka LĀB rakstīs vēstuli premjerministram ar lūgumu izvērtēt Zvidriņas rīcību. “Brīdī, kad ir skaidrs, ka ministrs ir sastrādājis visādas blēdības, kāpēc par vainīgo ir jāatstāj kāds cits?” pauda LĀB priekšsēdētājs, piebilstot, ka “bijis daudz kategoriskāk noskaņots, [bet] LĀB valde bija maigāk noskaņota, tāpēc lēmums ir tikai izvērtēt nevis pieprasīt uzreiz viņas demisiju”.

Tāpat Apinis norādīja, ka par vienīgo vainīgo šajā visā situācijā ir atstāts ārsts Viesturs Krūmiņš. “Viņš ir Latvijas onkoloģijas leģenda, fantastisks ķirurgs. Patiesībā viņš ir onkologs no dziļākās būtības. LĀB pieprasa nekavējoties atgriezt viņu darbā pilnā apjomā. Tas, ka cilvēks kurš ir bijis patmīlīgs un kuram nekādi likumi nebija rakstīti piespieda visai šai situācijai rasties un pēc tam pats to visu noliedza, tas nav iemesls, lai cienījamu un godīgu ārstu mocītu”.

Jau ziņots, ka Veselības ministrija piektdien izteica neuzticību RAKUS valdes priekšsēdētājai Anitai Slokenbergai un slimnīcas valdes loceklim Viesturam Bokam. Piektdien VM sasauca slimnīcas valdes sēdi, bet par atstādināšanu no amata vēl nelēma.

Tāpat vēstīts, ka piektdien no ministra amata atkāpās Guntis Belēvičs (ZZS). Belēvičs arī izstājās no Latvijas Zaļās partijas un pirmdien nolika Saeimas deputāta mandātu. Piektdien kļuva zināms, ka veselības ministra amatam varētu tikt virzīta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Andas Čakša.

Informācija : BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube