Latvijas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Pogrebņaks kopā ar pārējo Baltijas valstu vēstniecību pārstāvjiem otrdien, 14.jūnijā, nolicis ziedus pie savu valstu piemiņas zīmēm Staļina represijās cietušajām sievietēm koncentrācijas nometnē ALŽIR (Акмолинский лагерь жён изменников родины) tādā veidā pieminot Komunistiskā genocīda upurus.

Muzeja goda viesu grāmatā vēstnieks pateicās Kazahstānas iedzīvotājiem, kas nebija vienaldzīgi pret izsūtīto Latvijas sieviešu likteni un augstu novērtēja darbu, ko muzeja darbinieki ir veikuši, lai neaizmirstu Staļina represijās cietušos.

ALŽIR bija galvenā PSRS nometne, kur tika izsūtītas par dzimtenes nodevību notiesāto tuvākās radinieces. Nometne darbojās no 1938.līdz 1953.gadam. Šajā laikā kā “dzimtenes nodevēju” sievas, māsas un meitas ieslodzījumā atradās vairāk nekā 100 Latvijas sievietes. Netaisnīgo sodu šeit izcieta vairāk nekā 18 tūkstoši sieviešu un viņu bērnu, bet grūtajos sadzīves apstākļos un skarbajās Kazahstānas ziemās daudzi no viņiem gāja bojā.

Latvijas piemiņas zīmes uzstādīšana notika 2015.gada 25.septembrī ar Rietumu Bankas, Rīgas Aeronavigācijas Institūta, fonda “Sibīrijas bērni”, ALŽIR muzeja un Lietuvas goda konsula Vitalija Tvariona (Vitalius Tvarionas) atbalstu.

Informācija : BNS

Publicitātes foto

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube