Saeimas Ārlietu komisija trešdien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja likumprojektu par Latvijas pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD).

Komisija lūgs likumprojektu parlamentā izskatīt steidzamības kārtā. Tādējādi to varētu skatīt jau ceturtdien, 16.jūnijā.

“Līguma ratificēšana būs vēsturisks Saeimas lēmums, jo līdz ar pievienošanos OECD, kas ir viena no pasaulē prestižākajām institūcijām, Latvija iekļausies pasaules attīstītāko valstu pulkā,” uzsver Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”). Viņš arī norāda, ka pievienošanās sarunas likušas Latvijai ievērojami ātrāk paveikt darbus, kuri mūsu valstij būtu jāpaveic jebkurā gadījumā, informē Saeimas Preses dienestā.

Cīņa pret korupciju, nelegāli iegūtu līdzekļu legalizēšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kā arī valsts kapitālsabiedrību pārraudzības pilnveidošana ir tikai daļa no jomām, kurās Latvija veikusi un turpinās būtiskas pārmaiņas, komisijas sēdē uzsvēra Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (“Vienotība”)

Viņa norādīja, ka dalība OECD mūsu valstij ļaus saņemt uz pasaules ekonomiski attīstītāko valstu pieredzi balstītu analīzi un pētījumus ikvienā tautsaimniecībai nozīmīgā jomā. Tāpat dalība OECD būs vēl viens nozīmīgs instruments Latvijas parlamentāriešu rokās mūsu valsts sadarbības stiprināšanai ar pasaules attīstītākajām valstīm, jo OECD ietvaros darbojas parlamentārās sadarbības platforma, deputātiem sacīja Kalniņa-Lukaševica.

Līdz ar līguma ratificēšanu Latvija kļūs par OECD 35.dalībavalsti. Latvija vēlmi pievienoties OECD izteica 1996.gadā. Patlaban sarunas par pievienošanos šai organizācijai veic arī Lietuva, Kolumbija un Kostarika.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Ārlietu komisija trešdien slēgtās sēdes laikā Latvijas vēstnieka OECD amatā apstiprināja Ivitu Burmistri.

Jau ziņots, ka 2.jūnijā OECD Ministru Padomes laikā Parīzē notika līguma parakstīšana. No Latvijas puses līgumu parakstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), savukārt no – tās ģenerālsekretārs Anhels Gurija. Ceremonijā Kučinskis pauda, ka viņam ir liels gods un patiess prieks parakstīt Latvijas pievienošanās līgumu ar OECD. Lai Latvija noslēgtu pievienošanās procesu OECD, noslēgtais līgums jāratificē Saeimā.

Informācija : BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube