Topošā veselības ministre Anda Čakša ir drosmīga sieviete, jo uzņemas sarežģītas nozares vadīšanu, žurnālistiem trešdien sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“[Veselības] nozare nav vienkārša. Mēs visi zinām, ka viņā ir problēmas. Čakšai būs jāpieņem smagi lēmumi. Viņai, kā jebkuram politiķim, droši vien iznāk dzirdēt par sevi daudzas brīnumainas lietas. Bieži vien cilvēki nav gatavi iesaistīties politikā tieši šī apsvēruma dēļ. Čakšas kundze ir spēcīga sieviete, kura ir uzņēmusies kandidēt ministra amatā – tas nav viegli,” teica prezidents.

Runājot par atsevišķu veselības nozares pārstāvju iebildumiem, Vējonis norādīja, ka šī joma ir ļoti plaša. “Topošajai ministrei ir labas attiecības [ar atsevišķiem nozares pārstāvjiem]. Ja ir kaut kādi iebildumi, ir iespējams turpināt diskusijas. Lēmumi veselības nozarē ir vienkārši – tās reformas, kas var skart kaut kādu konkrētu nozares segmentu,” sacīja Vējonis.

Līdzīgu viedokli pauda arī premjers Māris Kučinskis (ZZS), kurš norādīja, ka būtu aizdomīgi, ja visa nozare vienā balsī teiktu – mēs ļoti gribam [šo] ministri. Valdības vadītājs atzina, ka ir dažādas grupas, kurām ir iebildumi pret jauno ministri, tomēr pagaidām komunikācija notiek caur medijiem, tādēļ nav vērtējams, ka pastāvētu konflikts Čakšas un veselības nozares vidū.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Nacionālā apvienība un “Vienotība” trešdien tiekas ar Čakšu. Savukārt ceturtdien Saeima varētu lemt par viņas apstiprināšanu veselības ministra amatā. Aizvadītajā nedēļā demisionēja iepriekšējais veselības ministrs Guntis Belēvičs. Premjerministrs viņa demisijas rakstu pieņēma, jo Belēvičs viņam bija melojis saistībā ar saņemtajiem veselības pakalpojumiem. Belēvičs piektdien arī izstājās no Latvijas Zaļās partijas, savukārt pirmdien nolika Saeimas deputāta mandātu.

Tāpat pagājušās nedēļas nogalē kļuva zināms, ka veselības ministra amatam tiek virzīta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Anda Čakša. Viņa no 2011.gada ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja. No 2014.gada Čakša darbojās arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdē. 2015.gada decembrī viņa no Stradiņa slimnīcas valdes atkāpās.

Čakšas kandidatūru veselības ministra amatam virza Zaļo un zemnieku savienība.

Savukārt Latvijas Ārstu biedrība iepriekš pauda, ka tiek gatavota kārtējā Veselības ministrija, kas pārstāv farmācijas jomu, jo ministra amatam izvirzītā Čakša ir ilggadēja medikamentu firmas darbiniece.

Apinis norādīja, ka Čakša ilggadēji ir nodarbojusies ar medikamentu izplatīšanu. “Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājas amats ir viņas tiešā zāļu firmas priekšnieka Jura Bārzdiņa lobēšanas rezultāts,” pauda Apinis .

Čakša tika iecelta “Stradiņu slimnīcas valdē tieši tajā brīdī, kas tika lemts par 1A korpusu, kas patiesībā ir administrācijas ēka, daudzstāvu ēka un konferenču telpas. Tur nav uzņemšanas, reanimācijas, dzemdību nodaļas un citu. Mēs esam iztērējuši milzīgas naudas, lai uzbūvētu garāžas un administrācijas ēkas. Un šādā veidā turpinot, tieši Anda Čakša ir līdzvainīga pie tā – viņas stils un vadīšana ir tas, kas radījis Stradiņu un Bērnu slimnīcas uzņemšanas nodaļas problēmas,” norādīja Apinis .

Informācija : BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube