Saeimas komitejas sēdē 16.jūnijā izskata ierosinātos grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kuri ierobežo sievietes tiesības ziedot savas olšūnas, kā arī šādas tiesības paredzēs tikai jau dzemdējušām sievietēm.

Šī iemesla dēļ uz protestu bija ieradies liels skaits sieviešu, kuras nepiekrīt šādiem likuma grozījumiem un uzskata, ka pašas ir tiesīgas lemt par savu ķermeni. Protesta laikā tika saukti dažādi saukļi, tādi kā “Sievietes var pašas lemt”, “Pārstāvēt nevis aizstāvēt”, “Reģistru nevis aizliegumu” un citi, lai uzsvērtu savu nostāju un protestētu pret diskrimināciju.

Ar plakātiem un baloniem rokās protestētājas pie Saeimas nama pavadīja vairāk kā 30 minūtes, to pulkā bija arī jaunas māmiņas ar saviem bērniem, kā arī samērā liels skaits vīriešu, kas atbalstīja sievietes un viņu tiesības uz lēmumiem.

Kā jau zināms, tad šis ierosinājums par likuma grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā nav pamatots ar zinātniskiem pētījumiem vai medicīniskiem pierādījumiem, un šāda veida ierobežojumi nav nevienā citā Eiropas valstī. Atkārtotā panta izskatīšanā apakškomitejas sēdē netika uzaicināti veselības jomas tiesību, ne bioētikas eksperti.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube