Saeima ceturtdien veselības ministres amatā apstiprināja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) vadītāju Andu Čakšu.

Par uzticības izteikšanu jaunajai veselības ministrei balsoja parlamentārieši 78, bet pret bija trīs.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), aicinot parlamentu atbalstīt Čakšu, pauda, ka veselības reformas sabiedrībai ir ļoti nepieciešamas un “mums nav daudz laika”. Viņš norādīja, ka Čakšai ir visas nepieciešamās kompetences, lai pārņemtu veselības ministra funkcijas – izglītība, pieredze un gatavība strādāt. Premjers arī valdību salīdzināja ar karaspēku – viens kareivis kritis [attiecinot šo izteicienu uz demisionējušo veselības ministru Gunti Belēviču], taču viņa vietā uzreiz jāstājas citam un jāiet uz priekšu.

Ceturtdien Zaļo un zemnieku savienības virzītā Čakša tikās ar Saeimas frakcijām. Pēc tikšanās, “Vienotība” un Nacionālā apvienība pauda atbalstu topošajai veselības ministrei. Savukārt “Saskaņas” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins informēja, ka politiskajam spēkam ceturtdien par Čakšas apstiprināšanu amatā paredzēts brīvais balsojums.

“No sirds Latvijai” Saeimas frakcija atbalstu Čakšai izteica jau otrdien, bet Latvijas Reģionu apvienība uzskata, ka par veselības ministru jākļūst bijušajam Saeimas priekšsēdētājam Guntaram Daudzem (ZZS) un solīja Čakšu neatbalstīt. LRA deputāts Mārtiņš Bondars arī ceturtdien no Saeimas tribīnes pārmeta Čakšai nepārliecinošas atbildes LRA frakcijā.

Čakša līdz šim ieņēma Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) valdes priekšsēdētājas amatu. Pēc viņas kļūšanas par veselības ministri, slimnīcas valde lems par jaunu BKUS vadītāju.

Aizvadītajā nedēļā no veselības ministra amata atkāpās Guntis Belēvičs. Demisionējošais ministrs šādi rīkojās, kad atklājās, ka viņš pārkāpis valsts apmaksāto veselības pakalpojumu saņemšanas kārtību. Belēvičs izstājās arī no Latvijas Zaļās partijas, kā arī nolika Saeimas deputāta mandātu.

Čakša 1999.gadā absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju, iegūstot ārsta izglītību, 2002.gadā ieguvusi specializāciju pediatrijā un 2007.gadā absolvējusi Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu, iegūstot maģistra grādu biznesa vadībā.

Informācija : BNS

Publicitātes foto

 

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube