Seši cilvēki pie valdības ceturtdien piketē pret valsts aizliegumu saņemt medikamentu sūtījumus no valstīm, kuras atrodas ārpus Eiropas Savienības (ES).

Cilvēki protestē, turot plakātu ar uzrakstu “Prasām atcelt aizliegumu saņemt zāļu sūtījumus no ārpus ES esošām valstīm!”.

Protesta organizators Jānis Miezītis pastāstīja, ka pārstāv savas sievas, kura sirgst ar C hepatītu, intereses. Zāles tikušas pasūtītas no Indijas, bet uz robežas tās tika aizturētas, pamatojoties uz 1.martā pieņemto likumu, kas liedz zāles sūtīt vai vest ar kurjeru no ārvalstīm.

Attiecīgās zāles Latvijā var iegādāties par 20-45 tūkstošiem eiro, bet Indijā zāles iespējams iegādāties par vienu tūkstoti eiro. “Normāli cilvēkam šāda milzīga nauda nav pieejama. Cilvēki atrada izeju, zāles pasūtīja Indijā, protams, līdzi sūtot receptes, ka zāles tiks lietotas personīgām vajadzībām. Zāles no Indijas tika pasūtītas, atvestas un saņemtas, bet “valsts atbildēja, ka zāles nedos, jo tās ir pasūtītas nepareizā veidā un nepareizā vietā,” stāstīja Miezītis.

Informācija : BNS

Publicitātes foto

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube