Rīgas rajona tiesa Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo ugunsdzēsēju tuvinieku civilprasību par morālās kompensācijas piedziņu pret vairākiem atbildētājiem turpinās skatīt 2017.gada februārī.

Tiesas sēde atlikta uz 6.februāri vairāku iemeslu dēļ – lai pieaicinātu trešās personas, lai atbildētājs sniegtu rakstveida paskaidrojumu prasības grozījumiem un lai izprasītu pierādījumus.

Prasības pieteicēji ir Austrīte Žarikova, Ineta Reinfelde, Vilnis Šteinītis un Vija Šteinīte. Katrs no prasītājiem pieteicis prasību par morālās kompensācijas piedziņu 500 tūkstošu eiro apmērā.

Februārī izbeigta tiesvedība pret vairākiem atbildētājiem – Ekonomikas ministriju, Rīgas domi, “Kubs”, HND grupu” un “RE&RE”, bet pieteicēji prasību turpina uzturēt pret uzņēmumiem “Maxima Latvija” un “Homburg Zolitude”.

Lieta nodota Rīgas rajona tiesneses Ingas Lipskas lietvedībā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Notikuma vietā pēc pirmā veikala iegruvuma strādāja daudzi ugunsdzēsēji glabēji, lai atbrīvotu zem drupām iesprostotos cilvēkus. Brīdī, kad notika otrs nogruvums, tā laikā zem veikala drupām gāja bojā trīs ugunsdzēsēji – Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas inspektora dežuranta vada komandieris virsleitnants Edgars Reinfelds, Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Sergejs Ižiks, kā arī Rīgas reģiona pārvaldes 5.daļas komandiera kapteinis Vilnis Šteins.

Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs bija “Homburg Zolitude”, kas pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam “Homburg Eastern Europe Fund B.V.”, kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu. Tirdzniecības kompleksu būvējusi būvkompānija “Re&Re”, bet ēku projektējusi arhitektu firma “Kubs”. Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā, pabeigta 2011.gada nogalē. “Homburg Zolitude” piederēja sabrukušā “Maxima” veikala jumta virsējā daļa, pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir “Tineo”, kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam “Maxima Latvija”.

Informācija : BNS

Publicitātes foto

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube