Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons piektdien paziņoja, ka līdz viņa vadītās Konservtīvo partijas konferencei oktobrī atstās premjera amatu, un ka sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES jāvada jaunai valdībai.

“Britu tautas griba ir norādījums, kas ir jāpilda,” sacīja Kamerons žurnālistiem pie savas rezidences Londonas Dauningstrītā.

Viņš solīja, ka tuvākajos mēnešos centīsies “stabilizēt kuģi”, tomēr uzsvēra, ka līdz oktobra sākumam, kad paredzēta partijas konference, ir jāatrod jauns līderis.

“Nedomāju, ka man būtu pareizi būt kapteinim, kas aizved mūsu valsti uz nākamo mērķi,” piebilda Kamerons.

Viņš teica, ka lēmums par to, kad sākt sarunas par izstāšanos no ES, ir jāpieņem jaunajam premjerministram.

Jau ziņots, ka ceturtdien notikušajā referendumā par izstāšanos nobalsojuši 51,9% referenduma dalībnieku, bet par valsts palikšanu ES – 48,1% dalībnieku. Aktivitāte referendumā bijusi 72,2%.

Lai gan referendums bija konsultatīvs, Lielbritānijas valdībai ir politiski neiespējami neņemt vērā tā rezultātus.

Kamerons 2013.gada janvārī apsolīja, ka laikā no 2015. līdz 2017.gadam tiks sarīkots referendums par valsts dalību ES ar uzlabotiem nosacījumiem, ja viņa vadītā Konservatīvo partija uzvarēs parlamenta vēlēšanās 2015.gadā. Pēc uzvaras vēlēšanās Kamerons sarunās panāca Lielbritānijas dalības ES nosacījumu maiņu.

Pirms referenduma tika izteikti pieņēmumi, ka premjeram būs jāatstāj amats, ja referendumā uzvarēs izstāšanās atbalstītāji.

Informācija : BNS

Publicitātes foto

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube